Panadol 500mg tabletki powlekane 12szt

Panadol 500mg tabletki powlekane 12szt

Preparat działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

1938

Koszt dostawy już od 0 zł

Wysyłka w 24-48h
Koszt od 0,00 zł Więcej...

Cena: 4,44 zł

Dodaj do koszyka

Dane szczegółowe

Postać leku:

Tabletki powlekane

Dawka:

500 mg

Opakowanie:

12 tabletek powlekanych

Skład:

1 tabletka powlekaną zawiera jako substancję czynną 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, sorbonian potasu, talk, kwas stearynowy, powidon, skrobię żelatynowaną. W skład otoczki wchodząL hypromeloza, triacetyna.

Działanie:

Panadol jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodnym dla żołądka. Posiada szerokie działanie przeciwbólowe, najczęściej jest stosowany w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Panadol stosuje się również w gorączce w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie, 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Dzieci w wieku 6-12 lat: Dosutnie, 1/2 - 1 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku cześciej niż co 4 godziny ani stosować niż 4 tabletki w ciągu doby.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Panadol u osób z nadwrażliwością na paracetamol. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży.

Więcej informacji:

  • Wiek - powyżej 6 roku życia
  • Płeć - płeć nie ma znaczenia
  • Wielkośc opakowania - kuracja kilkudniowa
  • Postać - tabletki

Zobacz też