Cefalgin Tabletki 10szt

Cefalgin Tabletki 10szt

Preparat działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

545

Koszt dostawy już od 0 zł

Wysyłka w 24-48h
Koszt od 0,00 zł Więcej...

Cena: 5,71 zł

Dodaj do koszyka

Dane szczegółowe

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

  250 mg + 150 mg + 50 mg

Opakowanie:

10 tabletek

Skład:

Paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg oraz substancje pomocnicze:
skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Działanie:

Cefalgin jest lekiem złożonym, zawierającym jako substancje czynne paracetamol i propyfenazon o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz małą dawkę kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania:

Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle. Gorączka.

Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek składnik leku. Uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol zawarte w innych lekach). Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak: niedokrwistość, leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów). Wrodzony niedobór dehydrogenazy-6-fosforanowej, - nadciśnienie tętnicze. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Ostra porfiria wątrobowa (choroba, w której dochodzi do nadmiernego wytwarzania barwników porfirynowych w wątrobie). Choroba alkoholowa.

Ostrzeżenia:

Leku Cefalgin nie należy stosować jednocześnie z alkoholem. Lek Cefalgin zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować leku Cefalgin jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Leku nie należy stosować przez dłuższy czas oraz w dawkach większych niż zalecane, ponieważ może wywołać zaburzenia czynności wątroby i nerek. Należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia objawów niewydolności tych narządów. Lek Cefalgin należy stosować ostrożnie (zmniejszyć dawkę lub częstotliwość przyjmowania) u osób z niewydolnością wątroby lub nerek, zespołem Gilberta (łagodna żółtaczka spowodowana niedoborem glukuronylotransferazy) i zaburzeniami hemopoezy (procesu tworzenia krwinek). Szczególne ryzyko wystąpienia uszkodzenia wątroby istnieje u osób z chorobą alkoholową i z niedożywieniem. Lek Cefalgin należy stosować ostrożnie u pacjentów z astmą, przewlekłym nieżytem nosa lub przewlekłą pokrzywką, zwłaszcza w przypadku uczulenia na inne leki przeciwzapalne, np. kwas acetylosalicylowy. Należy zachować szczególną ostrożność stosując jednocześnie paracetamol i zydowudynę. Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Dawkowanie:

Dorośli:jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Tabletkę należy popić dużą ilością wody.

Więcej informacji:

  • Wiek - dorośli
  • Płeć - płeć nie ma znaczenia
  • Wielkośc opakowania - kuracja kilkudniowa
  • Postać - tabletki

Zobacz też