Saridon tabletki 10szt

Saridon tabletki 10szt

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

2380

Koszt dostawy już od 0 zł

Wysyłka w 24-48h
Koszt od 0,00 zł Więcej...

Cena: 9,63 zł

Dodaj do koszyka

Dane szczegółowe

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

250 mg + 150 mg + 50 mg

Opakowanie:

10 tabletek

Skład:

Paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg oraz substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, Esma-spreng (kazeina), skrobia kukurydziana, talk, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu

Działanie:

Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz małą dawkę kofeiny, która nasila działanie paracetamolu.

Wskazania:

Bóle głowy, zębów, miesiączkowe, reumatyczne, pooperacyjne, gorączka związana z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na pyrazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, propyfenazon, aminofenazon, metamizol zawarte w innych produktach), nadwrażliwość na fenylbutazon zawarty w innych produktach, nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub kofeinę, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ostra porfiria wątrobowa, alkoholizm, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek. Preparatu Saridon nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Ostrzeżenie:

Preparatu nie należy stosować długotrwale ani w dawkach większych niż zalecane. Długotrwałe przyjmowanie środków przeciwbólowych zawierających paracetamol może w rzadkich przypadkach spowodować nieodwracalną niewydolność nerek. Lek należy stosować ostrożnie (zmniejszenie dawki lub czasu przyjmowania dawek) u osób z niewydolnością nerek lub wątroby, zespołem Gilberta (łagodną żółtaczką spowodowaną niedoborem glukuronylotransferazy), zaburzeniami hematopoezy. U osób głodzonych i regularnie pijących alkohol istnieje szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby. W czasie stosowania preparatu nie należy pić alkoholu.

Dawkowanie:

Dorośli 1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka, do trzech razy na dobę. Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.

Więcej informacji:

  • Wiek - powyżej 12 roku życia
  • Płeć - płeć nie ma znaczenia
  • Wielkośc opakowania - kuracja kilkudniowa
  • Postać - tabletki

Zobacz też