Postać leku:
Tabletki powlekane
Dawka:
40 mg
Opakowanie:
60 tabletek
Skład:
Wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego oraz substancje pomocnicze: laktoza, poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, koloidalny dwutlenek krzemu, tlenek żelaza
Działanie:
Zespół substancji czynnych zawartych w suchym ekstrakcie z miłorzębu japońskiego zwiększa tolerancję tkankową, również mózgu, na niedotlenienie. Znosi skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Właściwości te wpływają również korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ekstrakt miłorzębu japońskiego neutralizuje wolne rodniki i działa neuroprotekcyjnie. Obserwuje się, iż wpływa on w niewielkim stopniu na łagodniejszy przebieg choroby Alzheimera oraz jaskry. Kliniczne działanie polega na: zmniejszeniu niedokrwienia mózgu, usprawnieniu przepływu mózgowego oraz obwodowego w kończynach dolnych, ochronie komórek przed niedotlenieniem, hamowaniu agregacji płytek krwi i zwiększeniu płynności krwi.
Wskazania:
W leczeniu i profilaktyce zaburzeń krążenia mózgowego i obwodowego, miażdżycy naczyń i związanych z tym objawach takich jak: utrudniona koncentracja myślowa i zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach, zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bóle w stopach), osłabienie słuchu i wzroku.
Przeciwwskazania:
Alergia na składniki leku, zła tolerancja leku.
Dawkowanie:
Ginkofar przyjmuje się doustnie. Stosuje się 3 razy dziennie po jednej tabletce, po posiłku, popijając tabletkę płynem. Terapia powinna trwać 8-12 tygodni. Pierwsze objawy poprawy występują zwykle po około 4 tygodniach kuracji. Po kuracji zasadniczej, wskazane jest dalsze przyjmowanie leku 2 razy dziennie po 1 tabletce. Ginkofar jest lekiem dobrze tolerowanym i może być podawany przez dłuższy czas.