Blog


Infekcje intymne

Infekcje intymne to jedne z najczęstszych dolegliwości z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetu ginekologicznego. Nie leczone, mogą prowadzić do poważnych powikłań, w tym do stanu zagrażającemu życiu (sepsa u pacjentek hospitalizowanych).

czytaj całość »
Czy warto stosować kremy na zmarszczki z apteki?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek, przede wszystkim na twarzy, dla wielu osób jest wyraźnym znakiem starzenia. Żeby nieco opóźnić te naturalne procesy, często sięgamy po różnego typu kosmetyki i dermokosmetyki, przede wszystkim kremy, które mają działanie przeciwzmarszczkowe, nawilżające i ujędrniające skórę. Czy kremy na zmarszczki są jednak skuteczne? Czy jest różnica pomiędzy kremami o działaniu przeciwzmarszczkowym dostępnymi w sklepach a tymi z apteki? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie na blogu.

czytaj całość »
Łuszczyca - przewlekła choroba zapalna skóry

Łuszczyca (Psoriasis) to przewlekła choroba zapalna skóry, która dotyczy około 1-3% populacji rasy kaukaskiej. Przyczyna nie jest znana. Wskazuje się na czynniki genetyczne, środowiskowe
oraz immunologiczne.

czytaj całość »
Na czym polega homeopatia? Możliwości leków homeopatycznych

Homeopatia jest jedną z form medycyny niekonwencjonalnej, która została stworzona pod koniec osiemnastego wieku przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna. Główne założenie tej metody opiera się na tym, żeby „podobne leczyć podobnym”, to znaczy podawać choremu odpowiednio przygotowaną i rozcieńczoną substancję, która u zdrowej osoby wywołałaby objawy chorobowe. Homeopaci twierdzą, że w ten sposób przygotowany preparat stanie się bodźcem pobudzającym organizm chorego do walki i przyczyni się do jego wyzdrowienia.

czytaj całość »
Czy warto stosować u dziecka syropy na kaszel?

Grypy i infekcje wśród dzieci pojawiają się często, szczególnie w okresie zimowym. Mokry lub suchy kaszel to jeden z głównych objawów świadczący o infekcji lub zapaleniu. Przeważnie  podawane syropy na kaszel powinny być jednak odpowiednio dobrane i zażywane zgodnie ze wskazaniami lekarza. Pamiętajmy, że kaszel jest naturalnym odruchem odpornościowym organizmu, jednak może być dla dziecka wyczerpujący . 

czytaj całość »
21-22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w różnych krajach jest obchodzony w różnym terminie. W Polsce 21 i 22 stycznia. W Wielkiej Brytanii 11 lutego. Jaki prezent kupić dla seniorów?

czytaj całość »
Żelazo – kto tak naprawdę powinien zażywać preparaty z żelazem.

Żelazo – mikroelement, pierwiastek śladowy, pełniący szereg bardzo ważnych funkcji w naszym organizmie. Zarówno nadmiar jak i niedobór żelaza może prowadzić do poważnych dysfunkcji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Żelazo należy do mikroelementów, ponieważ dziennie zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest małe.

czytaj całość »
Nebulizacja - Inhalacja

Nebulizacja (Liquid atomization, nebula – mgła) – metoda polegająca na dostarczeniu do dróg oddechowych leku w postaci aerozolu. Nebulizacja to rodzaj inhalacji.

czytaj całość »
ŚWIATOWY TYDZIEŃ WIEDZY O ANTYBIOTYKACH

Światowa Organizacja Zdrowia w 2015 roku ustanowiła Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. W tym roku przypada on w dniach 18 – 24 listopada.

Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat racjonalnego stosowania antybiotyków nie tylko przez pacjentów, ale także pracowników medycznych.

czytaj całość »
Magnez

Jest jednym z najważniejszych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W największej ilości znajduje się w kościach, następnie mięśniach szkieletowych oraz w najmniejszej ilości w pozostałych tkankach (głównie
w układzie nerwowym, wątrobie i nerkach). 

czytaj całość »
Październik – Miesiąc walki z rakiem piersi

Październik na całym świecie jest uznawany za miesiąc walki z rakiem piersi. W tym miesiącu organizowane są bezpłatne badania tzw. mammografie, spotkania dotyczące profilaktyki, nowoczesnego leczenia oraz diagnostyki.

czytaj całość »
Tarczyca

Tarczyca jest nieparzystym narządem położonym w przednio – dolnej części szyi.

Najczęstsze choroby tarczycy to : nadczynność lub niedoczynność. Choroby tarczycy zajmują dziesiąte miejsce, pod względem częstości występowania chorób przewlekłych u kobiet.

czytaj całość »
OPRYSZCZKA WARGOWA

Opryszczka błony śluzowej jamy ustnej oraz okolicy okołowargowej jest spowodowana wirusem HSV 1 (herpes simplex virus). Jest to choroba nawrotowa. Wiele osób może być nosicielem wirusa opryszczki i nawet o tym nie wiedzieć. Wirus może być uśpiony przez wiele lat, a nawet przez całe życie. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z osobą będącą nosicielem lub osobą zakażoną.

czytaj całość »
Kurzajki

Brodawki są spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Są to zmiany rozrostowe obejmujące skórę lub/i błony śluzowe. 

czytaj całość »
Ochrona przeciwsłoneczna

Kremy z filtrem powinno się stosować przez cały rok. Latem minimum SPF 30, a w pozostałe miesiące minimum SPF 15.
Które miejsca należy szczególnie chronić ? Blizny, Przebarwienia, Rany, Znamiona, Twarz

czytaj całość »
Wakacyjna apteczka

Jak skompletować apteczkę na wakacyjny wyjazd z całą rodziną? Co warto ze sobą zabrać?

Podpowiemy, co powinno się znaleźć na liście rzeczy do wzięcia.

czytaj całość »
Komary i kleszcze – jak się chronić?

Przed nami wycieczki do lasu, pikniki. To czas, aby zaopatrzyć się w środki, które zapewnią  długotrwałą ochronę przez komarami, kleszczami i innymi owadami kłującymi.

czytaj całość »
 • left arrow
 • 1
 • |
 • 2
 • |
 • 3
 • |
 • 4
 • z
 • 4
 • right arrow
Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl