Blog


Choroby odkleszczowe

Kleszcze to pajęczaki, pasożyty zewnętrzne kręgowców (myszy, psów, ptaków itd.). Człowiek jest jedynie ich żywicielem przypadkowym.

czytaj całość »
Czy dostępne bez recepty leki na żylaki mogą być skuteczne?

Problemy z żylakami nóg dotyczą wielu pacjentów. Tego rodzaju problemy są nie tylko natury estetycznej. Z czasem mogą doprowadzić do poważniejszych schorzeń. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, co to są żylaki, jakie są najczęstsze przyczyny ich powstawania, jakie są dostępne w aptekach maści i leki na żylaki oraz czy ich stosowanie może naprawdę być skuteczne i pozwala na poradzenie sobie z tym problemem.

czytaj całość »
ANN - Alergiczny nieżyt nosa

Nos jest pierwszą immunologiczną barierą. Odpowiada za głos, węch, oczyszczanie i nawilżanie powietrza. To tutaj dociera wiele czynników środowiskowych. Stan zapalny błony śluzowej nosa doprowadza do jego nieżytu, a następnie szeregu dolegliwości, nie tylko ze strony układu oddechowego.

czytaj całość »
Zasady żywienia medycznego

Wiele osób chorych, które są w trakcie leczenia, wymaga stosowania specjalnej diety, która będzie im zapewniała podaż wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W przypadku osób, u których choroby lub schorzenia sprawiły, że zaburzona została zdolność do przyjmowania, trawienia, wchłaniania i metabolizowania niektórych składników odżywczych lub całych posiłków, niezbędne jest zastosowanie tzw. żywienia medycznego. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, co to jest żywienie medyczne, jakie mogą być powody wprowadzenia do diety żywności medycznej oraz w przypadku jakich chorób i schorzeń dochodzi do tego najczęściej.

czytaj całość »
Maseczki ochronne – jakie błędy popełniamy w czasie zakładania i noszenia maseczek ochronnych?

W czasie epidemii koronawirusa zaleca się, aby w miejscach publicznych oraz zakładach pracy nosić maseczki ochronne. Maseczki chronią przed rozprzestrzenianiem się wirusa na inne osoby. Niestety, wiele osób popełnia liczne błędy w czasie zakładania i noszenia maseczki, co naraża je na większe ryzyko infekcji. Nieprawidłowe noszenie maseczki może przynieść więcej szkody niż pożytku.

czytaj całość »
FAKTY NA TEMAT KORONAWIRUSA – CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

Koronawirus – wirus, który wywołał obecną epidemię to SARS – CoV – 2, czyli drugi koronawirus zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej. Jedna osoba zakaża około 2 – 2,5 osób zdrowych. Okres inkubacji, czyli czas od momentu zarażenia do pojawienia się pierwszych objawów wynosi około 2 – 14 dni. Większość przypadków przebiega bezobjawowo lub ma słabe objawy.

czytaj całość »
Czy suplementy diety na potencję zawsze są w stanie pomóc?

Problemy z potencją i zaburzenia wzwodu mogą występować u pacjentów w różnym wieku. Przypadłość, która jeszcze nie tak dawno temu była powszechnie uważana za taką, która występuje niemal wyłącznie u starszych mężczyzn, dziś coraz częściej zaczyna dotykać także mężczyzn młodych, którzy są jeszcze w sile wieku. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z nieprzyjemnymi i zawstydzającymi objawami problemów z potencją jest zastosowanie dostępnych w aptekach leków i suplementów diety wspomagających potencję. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy dostępne możliwości oraz opiszemy, w jakich przypadkach i stosowanie tabletek na potencję może przynosić oczekiwane rezultaty, a kiedy takie produkty lecznicze niestety nie będą w pełni skuteczne.

czytaj całość »
Infekcje intymne

Infekcje intymne to jedne z najczęstszych dolegliwości z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetu ginekologicznego. Nie leczone, mogą prowadzić do poważnych powikłań, w tym do stanu zagrażającemu życiu (sepsa u pacjentek hospitalizowanych).

czytaj całość »
Czy warto stosować kremy na zmarszczki z apteki?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek, przede wszystkim na twarzy, dla wielu osób jest wyraźnym znakiem starzenia. Żeby nieco opóźnić te naturalne procesy, często sięgamy po różnego typu kosmetyki i dermokosmetyki, przede wszystkim kremy, które mają działanie przeciwzmarszczkowe, nawilżające i ujędrniające skórę. Czy kremy na zmarszczki są jednak skuteczne? Czy jest różnica pomiędzy kremami o działaniu przeciwzmarszczkowym dostępnymi w sklepach a tymi z apteki? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie na blogu.

czytaj całość »
Na czym polega homeopatia? Możliwości leków homeopatycznych

Homeopatia jest jedną z form medycyny niekonwencjonalnej, która została stworzona pod koniec osiemnastego wieku przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna. Główne założenie tej metody opiera się na tym, żeby „podobne leczyć podobnym”, to znaczy podawać choremu odpowiednio przygotowaną i rozcieńczoną substancję, która u zdrowej osoby wywołałaby objawy chorobowe. Homeopaci twierdzą, że w ten sposób przygotowany preparat stanie się bodźcem pobudzającym organizm chorego do walki i przyczyni się do jego wyzdrowienia.

czytaj całość »
Czy warto stosować u dziecka syropy na kaszel?

Grypy i infekcje wśród dzieci pojawiają się często, szczególnie w okresie zimowym. Mokry lub suchy kaszel to jeden z głównych objawów świadczący o infekcji lub zapaleniu. Przeważnie  podawane syropy na kaszel powinny być jednak odpowiednio dobrane i zażywane zgodnie ze wskazaniami lekarza. Pamiętajmy, że kaszel jest naturalnym odruchem odpornościowym organizmu, jednak może być dla dziecka wyczerpujący . 

czytaj całość »
21-22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w różnych krajach jest obchodzony w różnym terminie. W Polsce 21 i 22 stycznia. W Wielkiej Brytanii 11 lutego. Jaki prezent kupić dla seniorów?

czytaj całość »
Żelazo – kto tak naprawdę powinien zażywać preparaty z żelazem.

Żelazo – mikroelement, pierwiastek śladowy, pełniący szereg bardzo ważnych funkcji w naszym organizmie. Zarówno nadmiar jak i niedobór żelaza może prowadzić do poważnych dysfunkcji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Żelazo należy do mikroelementów, ponieważ dziennie zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest małe.

czytaj całość »
Nebulizacja - Inhalacja

Nebulizacja (Liquid atomization, nebula – mgła) – metoda polegająca na dostarczeniu do dróg oddechowych leku w postaci aerozolu. Nebulizacja to rodzaj inhalacji.

czytaj całość »
ŚWIATOWY TYDZIEŃ WIEDZY O ANTYBIOTYKACH

Światowa Organizacja Zdrowia w 2015 roku ustanowiła Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. W tym roku przypada on w dniach 18 – 24 listopada.

Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat racjonalnego stosowania antybiotyków nie tylko przez pacjentów, ale także pracowników medycznych.

czytaj całość »
Magnez

Jest jednym z najważniejszych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W największej ilości znajduje się w kościach, następnie mięśniach szkieletowych oraz w najmniejszej ilości w pozostałych tkankach (głównie
w układzie nerwowym, wątrobie i nerkach). 

czytaj całość »
 • left arrow
 • 1
 • |
 • 2
 • |
 • 3
 • |
 • 4
 • z
 • 4
 • right arrow
Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl