Blog


Rehabilitacja pocovidova – jak wykonywać ćwiczenia oddechowe w domu?

Większość osób chorobę COVID-19 przechodzi łagodnie i stosunkowo szybko wraca do całkowitej sprawności fizycznej. Nie wszyscy jednak mają to szczęście. Przebieg choroby, a także czas rekonwalescencji po chorobie, w dużej mierze zależą od wieku, stanu zdrowia oraz chorób towarzyszących. Wykonywanie ćwiczeń oddechowych znacznie poprawia komfort oddychania.

czytaj całość »
7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony w 1948 roku przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia. Co roku Światowy Dzień Zdrowia odbywa się pod innym hasłem. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństwa, promocja zdrowia oraz oddanie hołdu pracownikom służby zdrowia za trud jaki wkładają w swoją ciężką pracę.

czytaj całość »
Tabletka „dzień po” – jak szybko działa antykoncepcja awaryjna?


Na polskim rynku dostępne są dwa preparaty do stosowania w przypadku antykoncepcji awaryjnej: Escapelle oraz EllaOne. Leki te, są wydawane tylko z przepisu lekarza, co oznacza, że nie możesz ich kupić w aptece bez recepty. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby wiedzieć kiedy i jak stosować leki? Czy lek jest odpowiedni właśnie dla Ciebie?

czytaj całość »
Niestrawność i przejedzenie w święta – jak sobie radzić z dolegliwościami żołądkowymi i co robić, aby ich uniknąć?

Okres świąteczny to czas, kiedy nasz żołądek przechodzi nieraz prawdziwą rewolucję. Mnogość smaków, zapachów oraz większa, niż na co dzień ilość jedzenia, może u wielu z nas skutkować licznymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Do tego dochodzi jeszcze zmniejszona ilość ruchu co dodatkowo wpływa niekorzystnie na pracę żołądka oraz jelit.

czytaj całość »
Rodzaje leków na hemoroidy

Hemoroidy to bardzo często występujący u pacjentów problem, który łączy się przede wszystkim z uciążliwymi objawami bólowymi. Na szczęście obecnie w aptekach dostępnych jest wiele różnego rodzaju leków bez recepty, które pomagają w szybkim pozbyciu się tego typu problemów. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy najważniejsze dostępne obecnie rodzaje leków bez recepty na hemoroidy.

czytaj całość »
Ukryta hipoksja – czyli, dlaczego warto mieć w domu pulsoksymetr?

Jednym z groźniejszych, często diagnozowanym zbyt późno, objawem zakażenia koronawirusem jest hipoksja. Hipoksja, to niedobór tlenu w tkankach, który prowadzi do niedotlenienia organizmu. Czym skutkuje niedotlenienie i dlaczego jest tak niebezpieczne? Jak wcześnie wykryć hipoksję?


czytaj całość »
Jak dbać o stawy?

Obecnie, wiele osób zmaga się z dolegliwościami w obrębie stawów. Dotyczy, to szczególnie stawów kolanowych. Cierpią zarówno osoby młode jak i osoby w podeszłym wieku. Najczęstsze dolegliwości, to: ból, sztywność, blokowanie stawu, obrzęk oraz rozwijający się stan zapalny. Przyczyną jest często nieodpowiedni styl życia.

czytaj całość »
Dezynfekcja rąk podczas pandemii COVID-19. Czy jest potrzebna?

Nie od dziś wiadomo, iż częste mycie rąk, zapobiega rozprzestrzenianiu się wielu drobnoustrojów, w tym, także koronawirusa SARS-CoV-2. Patogeny żyją i rozwijają się na wszystkich powierzchniach dotykowych. Przenoszone na skórze rąk, trafiają do naszego organizmu poprzez uścisk dłoni, dotykanie tych samych powierzchni, dotykanie twarzy czy też pocieranie oczu

czytaj całość »
Niechciane skutki noszenia maseczek – jak sobie z nimi radzić?

Noszenie maseczek stało się nieodzownym elementem naszej garderoby. Maseczki trzeba zakładać za każdym razem gdy tylko opuścimy nasz dom. Osoby pracujące, muszą nosić maseczki przez wiele godzin dziennie. Czy jednak wiemy jak prawidłowo nosić maseczki? Jakimi zasadami kierować się, aby noszenie maseczki nie przyniosło więcej szkody, niż pożytku? Jak na maseczki reaguje nasza skóra?

czytaj całość »
Co to są dermokosmetyki? 

Jednym z najpopularniejszych rodzajów produktów aptecznych są dermokosmetyki. Produkty te są dostępne wyłącznie w aptekach stacjonarnych i w aptekach internetowych. Pacjenci decydują się na dermokosmetyki przede wszystkim dlatego, że w porównaniu z kosmetykami drogeryjnymi, te są hiperalergiczne, dlatego mogą być stosowane nawet przez osoby, które mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, co to są dermokosmetyki, czym się różnią od zwykłych kosmetyków oraz kto powinien z nich korzystać. 

czytaj całość »
10 marca - Dzień Mężczyzny

Niezbyt popularne, zapomniane Święto Mężczyzny, obchodzone jest od 1999 roku. W różnych krajach Dzień Mężczyzny obchodzony jest w innym terminie.
W Polsce 10 marca, w Brazylii 15 lipca, a w Rosji 23 lutego.

czytaj całość »
Poradnik laktacyjny. Mleko ma moc...

Po porodzie rozpoczyna się kolejny etap życia małego, nowego członka rodziny, a wraz z nim, okres karmienia piersią. Młode mamy borykają się z wieloma pytaniami, problemami i rozterkami. Zadają sobie pytanie, czy podołają i czy warto karmić piersią.

czytaj całość »
W jakich przypadkach stosuje się węgiel medyczny

Węgiel medyczny, a w zasadzie węgiel leczniczy lub węgiel aktywowany, to bardzo prosty i jednocześnie bardzo często stosowany lek przeciwbiegunkowy. Według lekarzy i farmaceutów stosowanie węgla aktywowanego jako środka leczniczego na zatrucia i biegunkę jest najbezpieczniejszą i jednocześnie jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opiszemy, jak powstaje węgiel leczniczy i jakie mogą być wskazania do jego stosowania.

czytaj całość »
Pielęgnacja skóry jesienią

Nadeszła jesień. Dni stały się chłodniejsze, bardziej wietrzne i wilgotne. Zmiana pogody wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na stan naszej skóry. W tym okresie należy szczególnie dbać o skórę twarzy. Jest ona, bowiem najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Warto, odpowiednio przygotować naszą skórę na zimę.

czytaj całość »
 • left arrow
 • 1
 • |
 • 2
 • |
 • 3
 • |
 • 4
 • |
 • 5
 • z
 • 6
 • right arrow
Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl