Blog


Szczepienia przeciwko COVID-19 w aptece

Szczepienia przeciwko COVID-19 w aptekach. Jak się zaszczepić w aptece? Do tej pory szczepienia przeciwko COVID-19 mogli wykonywać jedynie lekarze oraz pielęgniarki. Dynamiczna sytuacja pandemiczna skłoniła jednak ustawodawcę do uruchomienia dodatkowego wsparcia. Obecnie szczepienia ochronne mogą, także wykonywać inni wykwalifikowani przedstawiciele zawodów medycznych, w tym farmaceuci. Jak zapisać się na szczepienie do apteki?

czytaj całość »
Działanie fotoalergiczne i fototoksyczne leków. Kiedy należy chronić się od słońca?

Fotodermatozy, to schorzenia skóry spowodowane ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Związane są z nadwrażliwością na promieniowanie UV. Nadwrażliwość mogą wywołać różne czynniki zewnętrzne w tym zażywane leki. Niektóre leki wykazują jedynie działanie fotoalergiczne, a inne mogą wywołać reakcję fototoksyczną. Jakie leki należą do tych grup i jak uchronić się przed niepożądanymi reakcjami?

czytaj całość »
Jak pielęgnować włosy latem?

W okresie letnim nie tylko skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. O ile większość z nas stosuje na skórę kremy nawilżające oraz kremy i balsami z filtrami UV, o tyle zwykle zapominamy o właściwej pielęgnacji włosów. Suche powietrze oraz wysokie temperatury działają niekorzystnie na strukturę włosa. Jak dbać o włosy latem?

czytaj całość »
Czy dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) działa przeciwdepresyjnie?

Pęd życia, nadmiar obowiązków, niedosypianie, brak czasu na własne zainteresowania, to wszystko przyczynia się do rozwoju depresji. Według WHO na depresję choruje ponad 300 mln ludzi, a ich ilość w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła o ponad 18%. Co raz częściej medycyna sięga po leki naturalne, jako dodatek do podstawowej terapii. Jednym z znanych ziół o udowodnionym działaniu przeciwdepresyjnym jest dziurawiec zwyczajny.

czytaj całość »
Próchnica wieku dziecięcego – co zrobić, aby jej uniknąć?

Próchnica zębów, to nie tylko problem dorosłych i nie dotyczy on tylko zębów stałych. Największym i co raz to częstszym problemem jest próchnica wieku dziecięcego. Na szczęście można jej uniknąć. Jak się okazuje główną przyczyną próchnicy u dzieci jest nieprawidłowa dieta, higiena jamy ustanej oraz postępowanie rodziców już od urodzenia dziecka. Co zrobić, aby uchronić dziecko przed próchnicą?

czytaj całość »
Grzybica stóp - jak ją leczyć i dlaczego wraca?

Grzybica stóp to zakażenie wywołane przez dermatofity. Grzybica stóp obejmuje palce, podeszwy stóp oraz przestrzenie międzypalcowe. Zakażenie oznacza, iż grzybica jest chorobą zakaźną skóry i można się nią zarazić od innej osoby, a także przez używanie tych samym przyborów osobistych (ręczników, pilników, nożyczek, butów, skarpetek itp.). Jak leczyć grzybicę i dlaczego problem często wraca?

czytaj całość »
Dzień Ojca - 5 pomysłów na prezent

Już niedługo, bo 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. Niezależnie od wieku, warto w tym dniu podziękować naszym tatom, za ich obecność, za trud naszego wychowania, za radość jaką wnoszą w nasze życie i za to, że po prostu, zwyczajnie są obecni w naszym życiu. Każdy, nawet najmniejszy upominek z pewnością uraduje każdego ojca. W tym dniu wszystkim tatom życzymy przede wszystkim zdrowia. Poniżej, przedstawiamy 5 pomysłów na prezent z apteki.

czytaj całość »
Bielactwo – jak chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych?

Kolor oczu, włosów, a także skóry jest uzależniony od ilości oraz rodzaju pigmentu, określanego jako melanina. Najważniejszą rolę odgrywa melanina, produkowana przez komórki zlokalizowane w naskórku, tzw. melanocyty. Melanina chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Melanina blokuje,także przejście promieni UV do głębszych warstw skóry. Co się dzieję jeśli ilość melaniny jest niewystarczająca?

czytaj całość »
Rodzaje dostępnych w aptekach testów diagnostycznych

Pacjenci w Polsce coraz częściej, chcąc sprawdzić swój stan zdrowia, decydują się na samodzielne wykonanie w swoich domach zakupionych w aptece testów diagnostycznych. W zasadzie każdego roku mają coraz więcej możliwości. Jeszcze parę lat temu w aptekach dostępne były niemal wyłącznie testy ciążowe. Dziś takich testów jest już jednak znacznie więcej. W dzisiejszym wpisie na blogu Aptekawsieci.pl opisujemy, dlaczego testy diagnostyczne z apteki są tak popularne wśród pacjentów oraz jakie ich rodzaje są przez nich najczęściej wybierane.

 

czytaj całość »
Jak skompletować wakacyjną apteczkę, aby mieć udany urlop?

Nadchodzi czas wakacji oraz urlopów, a wraz z nim, sporo rzeczy do zaplanowania, spakowania i zorganizowania. Oprócz ubrań i ulubionych gadżetów, przede wszystkim powinieneś odpowiednio skompletować podróżną apteczkę. Często w najmniej spodziewanym momencie trzeba sięgnąć po leki lub opatrunki. Okazuje się, iż wyposażenie apteczki nie jest wcale takie proste.

czytaj całość »
Jak działa beta karoten?

Beta karoten należy to karotenoidów. Karotenoidy, to żółte, czerwone, różowe i pomarańczowe barwniki, występujące w warzywach, owocach oraz piórach i skórze zwierząt. Beta karoten stał się ostatnio bardzo popularny. Jak działa beta karoten i czy można go stosować jako naturalny filtr UV?

czytaj całość »
31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa

Światowy dzień bez papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku. Już w tamtych latach Światowa Organizacja Zdrowia zauważyła rosnącą ilość uzależnionych, a także znaczny rozwój chorób związanych z paleniem papierosów. W tym dniu w sposób szczególny, zwraca się uwagę na szereg zdrowotnych konsekwencji związanych z paleniem.

czytaj całość »
ANN - Alergiczny nieżyt nosa

Nos jest pierwszą immunologiczną barierą. Odpowiada za głos, węch, oczyszczanie i nawilżanie powietrza. To tutaj dociera wiele czynników środowiskowych. Stan zapalny błony śluzowej nosa doprowadza do jego nieżytu, a następnie szeregu dolegliwości, nie tylko ze strony układu oddechowego.

czytaj całość »
Czy leki nasenne uzależniają? Jak leczyć bezsenność?

W ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość pacjentów mających problem ze snem. Część osób posiada problem z zasypianiem, inni skarżą się na liczne przebudzenia w nocy lub przedwczesne wybudzenie, są też osoby, które pomimo pozornie nieprzerwanego snu, rano czują się zmęczeni. Jak spać żeby się wyspać i co możesz zrobić, aby łatwiej zasnąć? Czy leki nasenne są bezpieczne i czy uzależniają? Na te oraz inne pytania odpowiemy w naszym artykule.

czytaj całość »
Dzień Matki – 10 pomysłów na prezent


Już za niedługo będziemy obchodzić Dzień Matki. To świetna okazja, aby obdarować prezentem ukochaną mamę. Niezależnie od tego w jakim wieku jest Twoja mama, warto w tym szczególnym dniu, sprawić jej przyjemność, aby docenić trud, jaki włożyła w Twoje wychowanie. Sprawdź nasze pomysły na prezent dla wszystkich mam, także tych przyszłych…

czytaj całość »
Problemy z erekcją – jak sobie z nimi radzić? Kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Szacuje się, że około 100 mln mężczyzn na świecie ma problemy z erekcją. Problem ten, coraz to częściej dotyczy panów w kwiecie wieku (zwykle pomiędzy 30 a 50 rokiem życia). Wiele mężczyzn zadaje sobie pytanie czy to chwilowy kłopot, czy może już najwyższa pora, aby udać się do lekarza?

 

czytaj całość »
W jakim celu najczęściej stosowane są probiotyki dla dorosłych

Probiotyki to coraz chętniej wybierany przez dorosłych pacjentów rodzaj środków aptecznych, których stosowanie ma na celu poprawę mikroflory jelitowej i dzięki temu zapobieganie powstawaniu problemów żołądkowych i różnego typu ogólnych problemów zdrowotnych. Probiotyki są stosowane przez ludzi już od bardzo dawna. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy, co to są probiotyki, jakie są ich rodzaje oraz jakie są korzyści z ich stosowania dla dorosłych pacjentów.

czytaj całość »
20 maja - Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Prawie 90% roślin na świecie jest zapylanych przez pszczoły. W wyniku działań człowieka prawie połowa gatunków pszczół żyjących w Polsce jest zagrożona wyginięciem. Problem ten dotyczy nie tylko Polski. Co się stanie kiedy zabraknie pszczół? Jak działa na nasz organizm miód oraz propolis?

czytaj całość »
 • left arrow
 • 1
 • |
 • 2
 • |
 • 3
 • |
 • 4
 • |
 • 5
 • z
 • 7
 • right arrow
Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl