Blog


Październik – Miesiąc walki z rakiem piersi

Październik na całym świecie jest uznawany za miesiąc walki z rakiem piersi. W tym miesiącu organizowane są bezpłatne badania tzw. mammografie, spotkania dotyczące profilaktyki, nowoczesnego leczenia oraz diagnostyki.

czytaj całość »
Tarczyca

Tarczyca jest nieparzystym narządem położonym w przednio – dolnej części szyi.

Najczęstsze choroby tarczycy to : nadczynność lub niedoczynność. Choroby tarczycy zajmują dziesiąte miejsce, pod względem częstości występowania chorób przewlekłych u kobiet.

czytaj całość »
OPRYSZCZKA WARGOWA

Opryszczka błony śluzowej jamy ustnej oraz okolicy okołowargowej jest spowodowana wirusem HSV 1 (herpes simplex virus). Jest to choroba nawrotowa. Wiele osób może być nosicielem wirusa opryszczki i nawet o tym nie wiedzieć. Wirus może być uśpiony przez wiele lat, a nawet przez całe życie. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z osobą będącą nosicielem lub osobą zakażoną.

czytaj całość »
Kurzajki

Brodawki są spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Są to zmiany rozrostowe obejmujące skórę lub/i błony śluzowe. 

czytaj całość »
Ochrona przeciwsłoneczna

Kremy z filtrem powinno się stosować przez cały rok. Latem minimum SPF 30, a w pozostałe miesiące minimum SPF 15.
Które miejsca należy szczególnie chronić ? Blizny, Przebarwienia, Rany, Znamiona, Twarz

czytaj całość »
Wakacyjna apteczka

Jak skompletować apteczkę na wakacyjny wyjazd z całą rodziną? Co warto ze sobą zabrać?

Podpowiemy, co powinno się znaleźć na liście rzeczy do wzięcia.

czytaj całość »
Komary i kleszcze – jak się chronić?

Przed nami wycieczki do lasu, pikniki. To czas, aby zaopatrzyć się w środki, które zapewnią  długotrwałą ochronę przez komarami, kleszczami i innymi owadami kłującymi.

czytaj całość »
Sucha skóra – przyczyny, pielęgnacja

Uczucie kłucia, napięcia, ściągnięcia skóry, to oznaka suchości skóry. Taka skóra jest delikatna i podatna na podrażnienia. Często jest zaczerwieniona, szorstka, łuszczy się. Wszystkie te objawy powodują uczucie dyskomfortu.

czytaj całość »
Sezon na alergie wziewne

Jesteśmy w pełni sezonu na alergie wziewne. Substancje obecne w powietrzu powodują obronną reakcję układu odpornościowego organizmu.

czytaj całość »
Majówka przed nami

Majówka przed nami, a po niej wyczekiwany czas wakacji.
Nie zapomnij o apteczce!
Co zabrać ze sobą na urlop?

czytaj całość »
Trudny czas – MENOPAUZA

Menopauza (zwana również przekwitaniem, klimakterium) w istotny sposób może wpłynąć na normalne funkcjonowanie.

czytaj całość »
Happy Valentine´s Day

Przed nami coroczne święto zakochanych. Dobrym zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Z tym świętem wiąże się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami.

czytaj całość »
CELIAKIA – kto tak naprawdę nie może jeść glutenu ?

Celiakia to choroba zapalna jelita cienkiego trwająca całe życie. Ma podłoże autoimmunologiczne i jest związana ze spożywaniem glutenu. Celiakia to choroba uwarunkowana genetycznie, często w pierwszej fazie mylona z zespołem jelita drażliwego

czytaj całość »
Aby umysł pracował sprawnie

Masz zaburzenia pamięci i koncentracji, niską zdolność przyswajania wiedzy?

Żyjesz w biegu, jesteś zestresowany?

Są sposoby, aby wspomóc nasz mózg i umożliwić mu efektywne funkcjonowanie.

czytaj całość »
Zima – może nie być taka zła :)

Kiedy za oknem mróz, mocny wiatr, a przy tym duża wilgotność powietrza i smog warto zaopatrzyć kosmetyczkę w odpowiedni krem, balsam, pomadkę. Wybierzmy takie, które skutecznie ochronią naszą skórę przed tymi niekorzystnymi warunkami.

 

czytaj całość »
Trochę wigoru dla Babci i Dziadka

 

Już niedługo będziemy celebrować Dzień Babci i Dziadka. Aby mogli cieszyć się aktywnym życiem pełnym energii i witalności, sprezentujmy im preparaty witaminowe.

 

czytaj całość »
Wrzody żołądka – co powinniśmy wiedzieć

Uważa się, iż główną przyczyną powstania wrzodów żołądka jest infekcja bakterią Helicobacter pylori. Do zakażenie bakterią dochodzi drogą oralno – fekalną lub/i oralno – oralną, a to oznacza, że powinniśmy bardzo dbać o higienę rąk oraz używać osobnych sztućców (także w trakcie przygotowywania i kosztowania potraw w domu).

czytaj całość »
  • 1
  • |
  • 2
  • |
  • 3
  • z
  • 3
Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl