23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji, zachęcanie do badań oraz leczenia.

Depresja to jedna z najbardziej popularnych chorób, która w znaczący sposób utrudnia funkcjonowanie ludzi w społeczeństwie, a także jest przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy. Szybkie tempo życia, stres, nadmiar obowiązków czy też brak wsparcia ze strony najbliższych, sprawiają, iż na depresję zapadają nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.

Ponieważ depresja nadal stanowi temat tabu, wiele przypadków choroby zostaje rozpoznanych zbyt późno. Bywa także, iż osoby cierpiące na depresję latami próbują leczyć się na własną rękę i nie podejmują właściwego leczenia. Fachowa pomoc umożliwia zatrzymanie choroby.

Depresja, to nie tylko objawy psychiczne (odczuwanie smutku, potrzeba samotności, niska samoocena, problemy ze snem), ale także objawy fizyczne (brak apetytu, zaburzenia miesiączkowania, migreny, suchość w gardle, ciągłe zmęczenie).

Depresji nie należy mylić z chwilowym brakiem nastroju. Objawy depresji utrzymują się długo, a chorzy nie są w stanie poradzić sobie z problemami dnia codziennego.

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl