7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia


Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony w 1948 roku przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia.

Co roku Światowy Dzień Zdrowia odbywa się pod innym hasłem. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństwa, promocja zdrowia oraz oddanie hołdu pracownikom służby zdrowia za trud jaki wkładają w swoją ciężką pracę. To ostatnie zagadnienie w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, ratownicy medyczni, położne oraz cały pozostały personel medyczny, to grupa zawodowa, która „nie może pozostać w domu”. W czasach pandemii, pracują nieustannie, narażając nie tylko własne zdrowie, ale także zdrowie i życie swojej rodziny.
Niech zbliżające się święto, będzie, także przypomnieniem, aby zadbać o własne zdrowie. Pamiętaj, aby regularnie się badać, zdrowo odżywiać oraz dbać o aktywność fizyczną. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, zadbaj o prawidłowe leczenie poprzez regularne wizyty u lekarza oraz poprawne przyjmowanie leków. Seniorzy powinni dodatkowo codziennie mierzyć ciśnienie krwi.
Dbając o zdrowie w czasie pandemii, pamiętajmy o zachowaniu dystansu, noszeniu maseczek oraz wzmocnieniu odporności.

 

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl