Pielęgnacja skóry latem

Latem skóra narażona jest na wiele czynników, które powodują jej starzenie.

 

Na stan naszej skóry ma wiele uwarunkowań:

  • Genetyka
  • Przyjmowana odpowiednia ilość płynów
  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem – wystrzeganie się używek
  • Promieniowanie UV
  • Ilość snu
  • Codzienna, odpowiednia pielęgnacja

 

Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja skóry latem?

Powinnyśmy dobierać odmienne kosmetyki pielęgnacyjne do potrzeb skóry (zależne od wieku, rodzaju cery).

Niezmiennie od typu naszej cery postawmy na ochronę przeciwsłoneczną i stosowanie kremów i balsamów z filtrami UV oraz unikanie przebywania w pełnym słońcu.

Musimy pamiętać, aby nie dopuścić do odwodnienia skóry. Dlatego pijmy odpowiednią ilość płynów.

 

CERA TŁUSTA I MIESZANA – preparaty dla takiej cery powinny jednocześnie nawilżać i matować. Najlepszym wyborem będzie krem o lekkiej konsystencji. Letni makijaż ograniczmy do minimum. Jeśli w ciągu dnia skóra na twarzy zaczyna błyszczeć, to sięgnijmy po bibułki matujące. Nie zapomnijmy raz w tygodniu wykonać zabieg peelingujący, który oczyści i zmatowi cerę.

 

CERA NORMALNA – przy takim rodzaju cery wybieramy kremy nawilżające. Warto wspomagać się stosowaniem masek witaminowych lub ziołowych.

 

CERA SUCHA – szukajmy takich kosmetyków które pomogą odbudować i utrzymać naturalną barierę ochronną. Wybierajmy kremy, które wspomagają zatrzymywanie wody.

W swym składzie powinny mieć naturalne, nawilżające oleje (np. awokado, olej migdałowy),emolienty czy wodę termalną. Stosujmy regenerujące maseczki i kremy na noc.

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl