Acard 0,15g tabletki dojelitowe 60 szt

Kod produktu: 24916
Ocena: 0

Preparat hamuje agregację płytek krwi

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 16,93 zł 16.93
quantity szt.

Opis

Postać leku

Tabletki dojelitowe

Dawka

150 mg

Opakowanie

60 tabletek

Skład

Kwas acetylosalicylowy 150 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona, kwas metakrylowy, etylu akrylan kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, talk, emulsja antypienna

Działanie

Lek ACARD zawiera kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi. Lek przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Wskazania

Lek ACARD stosuje się: w zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka; w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca; w niestabilnej chorobie wieńcowej; w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca; po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych; w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu; u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych; w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka; w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku. Zwiększona skłonność do krwawień oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnica. Poważne problemy z nerkami lub wątrobą, lub sercem (ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca). Jeśli u pacjenta wystąpiły w przeszłości napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych (objawy: duszność, świszczący oddech). Jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży (trzy ostatnie miesiące ciąży). Jeśli pacjent stosuje metotreksat (lek stosowany w leczeniu raka) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. U dzieci do 12 lat z infekcjami wirusowymi (np. grypa lub ospa wietrzna), z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu (zespół Reye’a).

Dawkowanie

1 tabletka (150 mg) na dobę. Tabletki dojelitowe należy przyjmować po posiłku - połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. W świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca: jednorazowo 2 tabletki dojelitowe (300 mg). Tabletki należy bardzo dokładnie rozgryźć, aby przyspieszyć wchłanianie.

Uwaga

w ostrym zawale serca lub podejrzeniu ostrego zawału serca tabletki dojelitowe mogą być stosowane, gdy nie jest dostępny kwas acetylosalicylowy w tabletkach niepowlekanych.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 2 miesiące
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl