Acard 75 mg tabletki 60 szt

Kod produktu: 6649
Ocena: 5

Preparat hamuje agregację płytek krwi. 

 

 

Tabletki w kształcie serca w nowym opakowaniu zewnętrznym,

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 9,99 zł 9.99
quantity szt.

Opis

Postać leku

Tabletki

Dawka

75 mg

Opakowanie

60 tabletek rozpuszczających się w jelicie cienkim.

Skład

kwas acetylosalicylowy 75mg

Działanie

Hamuje agregację płytek krwi.Lek przeznaczony jest do długotrwałego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Specjalnie skonstruowana otoczka powoduje, że tabletka rozpada się dopiero w jelicie cienkim, co pozwala ochronić śluzówkę żołądka i dwunastnicy przed bezpośrednim podrażnieniem. Należy pamiętać, ze żołądek mimo wszystko może być podrażniony ponieważ kwas acetylosalicylowy hamuje syntezę prostaglandyn mających wpływ ochronny na śluzówkę żołądka.

Wskazania

Zmniejszenie tendencji do agregacji płytek krwi i zmniejszenie krzepliwości krwi: w chorobie niedokrwiennej serca, (niestabilna choroba wieńcowa, stan po zawale mięśnia sercowego), w zapobieganiu powikłaniom zawałowym, profilaktyce wtórnego zawału i zmniejszeniu ryzyka nagłego zgonu sercowego; u pacjentów po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej.Tabletka dojelitowa leku Acard ma otoczkę i nie rozpada się w żołądku, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka. Acard uczestniczy w zapobieganiu zatorom naczyniowym i udarowi mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków; po przebytym epizodzie zatorowym mózgu, w zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych.

Dawkowanie

Zwykle 75 lub 150mg 1-2 razy na dobę lub co drugi dzień w czasie posiłku. Tesli konieczne jest szybkie działanie antyagregacyjne, celowe jest rozpoczęcie leczenia od 300 mg dziennie przez 2 dni, a następnie zmniejszenie dawki do wartości 75-150mg.
Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzać.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Acard może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego występowały: Często (u więcej niż 1 na 100 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 10 pacjentów): - objawy niestrawności (zgaga, nudności, wymioty) i bóle brzucha. Rzadko (u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): - stany zapalne żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy bardzo rzadko prowadzące do krwotoków i perforacji (objawy: czarne smoliste stolce); - przemijające zaburzenia czynności wątroby ze zwiększeniem aktywności enzymów -aminotransferaz.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 2 miesiące
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl