Acesan 50mg tabletki 63 szt.

Kod produktu: 34804
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek zapobiega zawałowi mięśnia sercowego

Producent: SUN FARM
Cena: 7,27 zł 7.27
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

50 mg

Opakowanie:

63 tabletki

Skład:

1 tabletka zawiera: 50mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy, żółcień pomarańczowa, lak (E110).

Działanie:

Substancją czynną leku ACESAN jest kwas acetylosalicylowy hamujący zdolność płytek krwi do agregacji i tworzenia zakrzepów. Kwas acetylosalicylowy należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych NLPZ. Jego działanie polega na hamowaniu aktywności enzymu cyklooksygenazy (COX-1), niezbędnego do syntezy tromboksanu A2 (TXA2) – głównego czynnika powodującego zlepianie się płytek krwi.

Wskazania:

Zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka. Zapobieganie powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po interwencjach na naczyniach (pomostowanie aortalno-wieńcowe – ang. CABG). Zapobieganie udarowi mózgu. W dławicy piersiowej. Zapobieganie powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po świeżym zawale mięśnia sercowego.

Przeciwwskazania:

W przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku. U pacjentów ze skazą krwotoczną. U pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. U pacjentów z ciężką niewydolnością serca. U pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. W ostatnim trymestrze ciąży. U dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a – rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dawkowanie:

Zwykle stosuje się 1 tabletkę (50mg) 1 raz na dobę. O doborze dawki jednostkowej 30mg, 50mg lub 75mg decyduje lekarz na podstawie wywiadu. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej w trakcie posiłku, z dużą ilością płynu.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl