Afrin ND 0,05% (0,5mg/ml), aerozol do nosa 15ml

Kod produktu: 27381
Ocena: 0

Preparat stosowany do leczenia objawów zatkanego nosa

Producent: SCHERING
Cena: 17,40 zł 17.40
quantity szt.

Opis

Postać:

Roztwór

Dawka:

0,5 mg/ml

Opakowanie:

Aerozol 15 ml

Skład:

Oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg oraz substancje pomocnicze: disodu edetynian, disodu fosforan bezwodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, powidon K29-32, benzalkoniowy chlorek, makrogol 1450, woda oczyszczona, alkohol benzylowy, celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza sodowa, aromat cytrynowy

Działanie:

Lek pomaga w utrzymaniu drożności nosa, odtyka zatkany nos, ułatwia oddychanie. Stosuje się co 12 godzin. Substancją czynną leku jest chlorowodorek oksymetazoliny.

Wskazania:

Leczenie objawów zatkanego nosa spowodowanych przeziębieniem, katarem siennym, zapaleniem zatok.

Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek oksymetazoliny. Jeśli pacjent jest leczony inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitorami MAO, lekami stosowanymi w chorobie Parkinsona oraz depresji). Inhibitory monoaminooksydazy mogą nasilać wzrost ciśnienia krwi wywołany przez oksymetazolinę. Jeśli pacjent choruje na jaskrę z wąskim kątem przesączania. U pacjenta po przezklinowym usunięciu przysadki. Jeśli pacjent choruje na zapalenie skóry i śluzówki przedsionka nosa z tworzeniem się strupów (suche zanikowe zapaleniem błony śluzowej nosa). Jeśli pacjent choruje na ostrą chorobę wieńcową i lewokomorową niewydolność serca („astmę sercową”). U dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia:

Przed rozpoczęciem leczenia należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje: choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzyca, trudności w oddawaniu moczu spowodowane rozrostem gruczołu krokowego (prostaty). Afrin ND stosowany przez dłuższy okres może powodować uczucie zatkanego nosa. Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni. Jeśli po 7 dniach objawy nasilą się lub nie wystąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.

Sposób użycia:

Dorośli i dzieci w wieku 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. U dorosłych nie należy stosować więcej niż 8 dawek aerozolu (u dzieci nie więcej niż 4 dawki) w ciągu 24 godzin. Przed pierwszym użyciem należy przygotować rozpylacz do stosowania, naciskając pompkę kilka razy, aż do pojawienia się pierwszego pełnego rozpylenia. Trzymając dozownik w pozycji pionowej, należy włożyć jego koniec kolejno do każdego otworu nosowego, nacisnąć pojemnik mocno raz lub dwa razy, wykonując jednocześnie wdech nosem.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl