Afrin ND Mentol aerozol do nosa 15ml

Kod produktu: 27382
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Aerozol do nosa

Producent: MSD POLSKA
Cena: 14,46 zł 14.46
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać:

Roztwór o zapachu mentolu

Dawka:

0,5 mg/ml

Opakowanie:

Aerozol 15 ml

Skład:

ksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg oraz substancje pomocnicze: disodu edetynian, disodu fosforan bezwodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, powidon K29-32, benzalkoniowy chlorek, makrogol 1450, glikol propylenowy, woda oczyszczona, alkohol benzylowy, celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza sodowa, cyneol, kamfora racemiczna, lewomentol

Działanie:

Lek stosuje się co 12 godzin. Substancją czynną leku jest chlorowodorek oksymetazoliny.

Wskazania:

Leczenie objawów zatkanego nosa spowodowanych przeziębieniem, katarem siennym, zapaleniem zatok.

Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek oksymetazoliny lub którykolwiek z pozostałych składników leku Afrin ND. Jeśli pacjent jest leczony inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitorami MAO, lekami stosowanymi w chorobie Parkinsona oraz depresji). Inhibitory monoaminooksydazy mogą nasilać wzrost ciśnienia krwi wywołany przez oksymetazolinę. Jeśli pacjent choruje na jaskrę z wąskim kątem przesączania. U pacjenta po przezklinowym usunięciu przysadki. Jeśli pacjent choruje na zapalenie skóry i śluzówki przedsionka nosa z tworzeniem się strupów (suche zanikowe zapaleniem błony śluzowej nosa). Jeśli pacjent choruje na ostrą chorobę wieńcową i lewokomorową niewydolność serca („astmę sercową”). U dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia:

Przed rozpoczęciem leczenia należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje: choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzyca, trudności w oddawaniu moczu spowodowane rozrostem gruczołu krokowego (prostaty). Afrin ND stosowany przez dłuższy okres może powodować uczucie zatkanego nosa. Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni. Jeśli po 7 dniach objawy nasilą się lub nie wystąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.

Sposób użycia:

Afrin ND należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dorośli i dzieci w wieku > 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. U dorosłych nie należy stosować więcej niż 8 dawek aerozolu (u dzieci nie więcej niż 4 dawki) w ciągu 24 godzin. Przed pierwszym użyciem należy przygotować rozpylacz do stosowania, naciskając pompkę kilka razy, aż do pojawienia się pierwszego pełnego rozpylenia. Trzymając dozownik w pozycji pionowej, należy włożyć jego koniec kolejno do każdego otworu nosowego, nacisnąć pojemnik mocno raz lub dwa razy, wykonując jednocześnie wdech nosem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl