Akustone Alert krople do uszu 15ml

Kod produktu: 42914
Ocena: 0

Krople do uszu zalecane w stanach zapalnych ucha zewnętrznego objawiających się bólem, świądem czy zaczerwienieniem.

Producent: AFLOFARM
Cena: 17,40 zł 17.40
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Krople

Opakowanie

Pojemnik 15ml

Skład

Woda oczyszczona, glicerol, polisorbat 80, olejek z drzewa herbacianego, chlorek cetylopirydyniowy, kwas octowy, olejek geraniowy, octan sodu.

Działanie

Preparat tworzy w zewnętrznym przewodzie słuchowym warunki hamujące rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak bakterie i grzyby, będących głównymi przyczynami zapalenia ucha zewnętrznego. Dodatkowo, w kroplach zostały zastosowane olejki zapachowe: geraniowy i z drzewa herbacianego, będące jednocześnie naturalnymi konserwantami zapobiegającymi rozwojowi drobnoustrojów. Obecny w preparacie glicerol, dzięki właściwościom nawilżającym i powlekającym łagodzi podrażnienia, a także zmiękcza naciskający na ścianki przewodu słuchowego czop woskowinowy, ułatwiając jego usunięcie.

Wskazania

Stany zapalne ucha zewnętrznego (Otitis externa), objawiających się:

  • bólem,
  • świądem,
  • zaczerwienieniem,

Dla dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

Sposób użycia

Wyrób przeznaczony jest do miejscowego stosowania w przewodzie słuchowym zewnętrznym przez dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

  • W stanach zapalnych ucha zewnętrznego o ile lekarz nie zaleci inaczej: 1-2 kropli 3-4 razy dziennie.
  • W celu zapobiegania infekcjom zewnętrznego przewodu słuchowego (tzw. ucho pływaka): 1-2 kropli po kąpieli w basenie.

Kroplomierza (końcówki aplikatora) nie należy wsuwać głęboko do ucha żeby nie uszkodzić narządu słuchu.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować w przypadku perforacji błony bębenkowej, otwartych ran lub gdy w uchu znajduje się ciało obce, a także równocześnie z innymi miejscowo działającymi produktami do uszu. Nie stosować do oczu, nosa lub jamy ustnej. Nie należy podawać wyrobu do ucha z założonym aparatem słuchowym. Wyrób należy aplikować co najmniej na godzinę przed włożeniem aparatu słuchowego.

Każdy silny ból ucha jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem. Ból ucha u dzieci należy zawsze skonsultować z lekarzem. Ból ucha u dzieci należy zawsze skonsultować z lekarzem. Wyrób jest przeznaczony do stosowania doraźnego. Jeżeli po upływie 2 dni nie nastąpi poprawa lub w okresie do 2 dni od rozpoczęcia stosowania pacjent czuje się gorzej, należy zasięgnąć porady lekarza. Wystąpienie dodatkowych objawów takich jak gorączka, wyciek z ucha lub podejrzenie obecności ciała obcego w przewodzie słuchowym jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl