Alerzina 10 mg tabletki powlekane 10 szt

Kod produktu: 10494
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat działa przeciwalergicznie

Producent: LEKAM
Cena: 4,88 zł 4.88
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Dawka:

10 mg

Opakowanie:

10 tabletek

Skład:

Dichlorowodorek cetyryzyny 10 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krzemu dwutlenek koloidalny, magnezu steatrynian, laktoza jednowodna, krospowidon

Działanie:

Lek przeciwhistaminowy, silny i selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej. Cetyryzyna jest szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego; pokarm przedłuża wchłanianie, ale nie wpływa na biodostępność leku. Wiąże się w około 93% z białkami osocza. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana w 70% z moczem (w tym około 50% w postaci niezmienionej) oraz w 10% z kałem. T0,5 we krwi wynosi 8,3 h.

Wskazania:

Leczenie objawowe przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Ostrzeżenia:

Ciąża i okres karmienia piersią - dopuszcza się stosowanie w ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 mg raz na dobę. Pacjentom z niewydolnością wątroby lub nerek podaje się połowę dawki. Dzieci 4-6 lat (o mc. <30 kg): 5 mg raz na dobę; 6-12 lat (o mc.>30 kg): 10 mg raz na dobę lub 5 mg 2 razy na dobę.

Uwagi:

Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych. Podczas leczenia należy unikać picia alkoholu i przyjmowania leków hamujących czynność o.u.n.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl