Alka-Prim Tabletki musujace 10szt

Kod produktu: 92
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo

Producent: POLPHARMA
Cena: 6,57 zł 6.57
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki musujące

Opakowanie:

10 tabletek musujących

Skład:

Kwas acetylosalicylowy 330 mg, kwas aminooctowy 100 mg; substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu. Jedna tabletka musująca zawiera 461 mg sodu

Działanie:

Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kwas aminooctowy zmniejsza drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka, co zmniejsza dolegliwości dyspeptyczne. Po rozpuszczeniu tabletki w niewielkiej ilości wody, kwas acetylosalicylowy wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. Działanie rozpoczyna się już po 30 minutach od chwili zastosowania, a maksymalne działanie występuje po 1-3 h i utrzymuje się przez 3-6 h, po zastosowaniu jednorazowej dawki. U osób z prawidłową czynnością nerek, 80-100% jednorazowej dawki kwasu acetylosalicylowego wydala się z moczem w ciągu 24-72 h.

Wskazania:

Bóle o miernym lub średnim nasileniu, np.: bóle głowy (w tym występujące w nadkwaśności), bóle mięśni i stawów. Stany gorączkowe w przebiegu choroby przeziębieniowej, infekcji wirusowych i innych.

Przeciwwskazania:

Leku nie powinni stosować pacjenci: nadwrażliwi na lek lub z alergią w wywiadzie, u których wystąpiły po zastosowaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych takie objawy, jak: pokrzywka, obrzęk naczynio-ruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs; z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy; zaburzeniami krzepliwości krwi (np. hemofilia, trombocytopenia); z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD); z astmą oskrzelową i polipami nosa; z ciężka niewydolnością wątroby lub nerek; dzieci poniżej 12 lat.

Ostrzeżenia:

Lek powinni stosować ostrożnie pacjenci z przebytą chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, z zapaleniem błony śluzowej żołądka i jelit, ponieważ może się uczynnić choroba wrzodowa oraz mogą wystąpić krwawienia z przewodu pokarmowego. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek istnieje ryzyko nasilenia się działań niepożądanych leku. Alkohol nasila powikłania ze strony przewodu pokarmowego, nerek i wątroby wywoływane przez kwas acetylosalicylowy.

Dawkowanie:

Lek należy przyjmować w czasie posiłku. Przed użyciem, tabletki rozpuścić w 3/4 szklanki wody. Zwykle zaleca się następujące dawkowanie: w bólach i w gorączce: u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: od 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl