Alocutan Forte Aerozol na skórę 0,05g/ml 60ml

Kod produktu: 40372
Ocena: 0

Aerozol na skórę przeznaczony do leczenia łysienia typu męskiego (androgenowego).

Producent: SUN FARM
Cena: 37,38 zł 37.38
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Pojemnik ze spryskiwaczem 60ml

Skład

1 ml roztworu zawiera 50 mg minoksydylu.

Pozostałe składniki to: etanol 96% (V/V), glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie

Lek Alocutan Forte jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe).

Lek Alocutan Forte stosuje się w leczeniu łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe) w obrębie tonsury na przestrzeni o średnicy od 3 do 10 cm owłosionej skóry głowy u mężczyzn w wieku od 18 do 49 lat.

Leczenie produktem leczniczym Alocutan Forte pobudza wzrost włosów i przeciwdziała postępowi łysienia androgenowego. Efekt terapeutyczny może się różnić u poszczególnych pacjentów i nie można go przewidzieć.

Początek łysienia androgenowego u mężczyzn charakteryzuje się cofnięciem linii włosów na czole i skroniach z powstaniem tzw. zakoli. Następnie zwiększa się utrata włosów na szczycie głowy (w obszarze tonsury).

Wskazania

Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn

Sposób użycia

  • Roztwór Alocutan forte należy aplikować miejscowo, 1 ml roztworu 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na suchą, skórę głowy.
  • Roztwór natryskuje się bezpośrednio na owłosioną skórę głowy w obszarze łysienia. W celu aplikacji dawki jednorazowej 1 ml należy nacisnąć pompkę 6 razy.
  • Po każdym rozpyleniu, należy rozprowadzić płyn koniuszkami palców na powierzchni objętej zmianami unikając wdychania oparów rozpylonego roztworu.

Ostrzeżenia

Produktu leczniczego Alocutan Forte nie wolno stosować w następujących przypadkach: w nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; u kobiet, z powodu pojedynczych przypadków niepokojącego, odwracalnego wzrostu włosów na twarzy podczas leczenia; podczas jednoczesnego miejscowego stosowania na owłosioną skórę głowy innych preparatów; w nagłej i nierównomiernej utracie włosów.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl