Alocutan aerozol na skórę 20mg/ml 60ml

Kod produktu: 40997
Ocena: 0

Aerozol na skórę głowy, przeznaczony do stosowania w celu leczeniu łysienia androgenowego u kobiet. Pobudza wzrost włosów i przeciwdziała postępowi łysienia androgenowego.

 

Producent: SUN FARM
Cena: 17,60 zł 17.60
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn


Opakowanie

Pojemnik z dozownikiem 60ml


Skład

Substancją czynną leku jest minoksydyl. 1 ml roztworu zawiera 20 mgminoksydylu.

Pozostałe składniki to: etanol 96% (V/V), glikol propylenowy, woda oczyszczona.


Działanie

Lek Alocutan stosuje się w leczeniu łysienia androgenowego (nadmiernego wypadania włosów) u kobiet (charakterystyczne, rozlane, przerzedzenie włosów w przednio-górnej części owłosionej skóry głowy u kobiet). Leczenie produktem leczniczym Alocutan pobudza wzrost włosów i przeciwdziała postępowi łysienia androgenowego.

Początek łysienia androgenowego u kobiet charakteryzuje się zmniejszeniem grubości włosów na szczycie oraz w okolicy czołowej owłosionej skóry głowy z zachowaniem linii włosów. Występuje przerzedzenie włosów obejmujące centralną część skóry głowy, ale całkowite wyłysienie zdarza się bardzo rzadko.


Wskazania

Leczeniu łysienia androgenowego (nadmiernego wypadania włosów) u kobiet (charakterystyczne, rozlane, przerzedzenie włosów w przednio-górnej części owłosionej skóry głowy u kobiet).


Stosowanie preparatu

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Alocutan jest przeznaczony do zewnętrznego stosowania na suchą,owłosioną skórę głowy. Lek Alocutan należy aplikować tylko na zdrową, nieuszkodzoną owłosioną skórę głowy oraz stosować za każdym razem zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Leku Alocutan nie należy stosować na części ciała inne niż owłosiona skóra głowy.Zalecana dawka o ile lekarz nie zaleci inaczej, lek Alocutan należy stosować jak opisano poniżej. Dawkę 1 ml leku Alocutan należy nakładać na objętą zmianami powierzchnię owłosionej skóry głowy dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Nie należy przekraczać dawki dobowej 2 ml, niezależnie od wielkości powierzchni skóry objętej zmianami.


Sposób użycia

Podanie na skórę (owłosioną skórę głowy). Każde opakowanie leku Alocutan zawiera dwa różne aplikatory do pompki rozpylającej:

 • wstępnie zamontowany aplikator do stosowania na dużych powierzchniach,
 • oddzielny aplikator z wydłużoną końcówką przeznaczony do małych powierzchni.

Oba aplikatory można zamieniać przez odłączenie jednego aplikatora i zastąpienie go drugim. W celu uzyskania dawki jednorazowej 1 ml roztworu wymagane jest 6 rozpyleń aerozolu.

Instrukcja użycia/aplikacji

Roztwór natryskuje się bezpośrednio na owłosioną skórę głowy w obszarze łysienia. W tym celu należy nacisnąć pompkę sześć razy. Po każdym naciśnięciu pompki należy rozprowadzić płyn koniuszkami palców na objętej zmianami powierzchni, unikając w ten sposób wdychania rozpylonej mgły.

Po nałożeniu leku Alocutan należy starannie umyć ręce, aby zapobiec przypadkowemu kontaktowi z błonami śluzowymi i oczami. Po aplikacji leku Alocutan włosy można ułożyć jak zwykle. Nie należy natomiast zwilżać owłosionej skóry głowy przez około 4 godziny. W ten sposób zapobiega się wypłukaniu leku Alocutan.


Ostrzeżenia

Leku nie stosować jeśli:

 • pacjentka ma uczulenie na minoksydyl lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • jeśli pacjentka stosuje inne leki na owłosioną skórę głowy;
 • jeśli pacjentka stosuje jakikolwiek opatrunek lub bandaż na owłosioną skórę głowy;
 • jeśli u pacjentki występuje nagła i nierównomierna utrata włosów;
 • jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią;
 • jeśli u pacjentki występują jakiekolwiek nieprawidłowości owłosionej skóry głowy w tym łuszczyca (choroba zapalna skóry ze świądem), poparzenie słoneczne, ogolona skóra głowy lub w przypadku gdy owłosiona skóra głowy została uszkodzona przez poparzenie lub bliznowacenie, ponieważ korzenie włosów nie są obecne.

Nie należy stosować leku Alocutan:

 • jeśli u pacjenta występują objawy zaburzeń ze strony układu krążenia lub zaburzenia rytmu serca;
 • jeśli pacjent ma wysokie ciśnienie tętnicze;
 • jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego (leki przeciw nadciśnieniowe).

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl