Alugastrin Tabletki 40szt

Kod produktu: 105
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku

Producent: BIO PROFIL
Cena: 14,10 zł 14.10
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

340 mg

Opakowanie:

40 tabletek

Skład:

Węglan dihydroksyglinowo-sodowy 340 mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol, karboksymetyloceluloza sodowa, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, kakao

Działanie:

Alugastrin jest lekiem zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Wskazania:

Objawowo w nadkwaśności soku żołądkowego, uszkodzeniu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołanym przez czynniki wrzodotwórcze (np.niesteroidowe leki przeciwzapalne), chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Przeciwwskazania:

Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek. Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną - węglan dihydroksyglinowo-sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Alugastrin.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: ssać lub rozgryźć 1-2 tabletki w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl