Alugastrin zawiesina 250ml

Kod produktu: 106
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku

Producent: BIO PROFIL
Cena: 17,77 zł 17.77
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Zawiesina

Dawka:

340 mg

Opakowanie:

Butelka 250 ml

Skład:

Węglan dihydroksyglinowo-sodowy oraz subsyancje pomocnicze: sorbitol, guma ksantan, metylu parahydroksybenzoesan, symetykon, propylu parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, chlorheksydyny diglukonian

Działanie:

Alugastrin jest lekiem zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Wskazania:

Objawowo w nadkwaśności soku żołądkowego, uszkodzeniu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołanym przez czynniki wrzodotwórcze (np.niesteroidowe leki przeciwzapalne), chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Przeciwwskazania:

Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek. Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną - węglan dihydroksyglinowo-sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Alugastrin.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować 15 ml (łyżkę stołową) w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości. Wstrząsnąć przed użyciem.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl