Ambrosol 30mg/5ml syrop 120ml TEVA

Kod produktu: 4700
Ocena: 0

Syrop zawiera substancję czynną ambroksol, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz).

Producent: TEVA
Cena: 7,96 zł 7.96
quantity szt.

Opis

Producent:

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA

Postać leku:

Syrop

Dawka:

30mg/5ml

Opakowanie:

Butelka 120 ml

Skład:

120 ml syropu zawiera 720mg chlorowodorku ambroksolu oraz substancje pomocnicze: sorbitol 70% glicerol 86%, kwas cytrynowy jednowodny, glikol propylenowy, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, aromat truskawkowy, woda oczyszczona. 5ml syropu (1 łyżeczka miarowa) zawiera 30mg chlorowodorku ambroksolu.

Działanie:

Leczenie z zastosowaniem chlorowodorku ambroxolu powoduje zmniejszenie gęstości i lepkości śluzu oraz jego przyczepności do ścian oskrzelików i oskrzeli. Pobudza ruch aparatu rzęskowego w drogach oddechowych. Stosowanie chlorowodorku ambroxolu u pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli powoduje szybkie i wyraźne zmniejszenie nasilenia kaszlu i duszności (początkowo kaszel może ulec nasileniu). Silnie stymuluje komórki płucne typu II do wytwarzania surfaktantu (substancji wpływającej na napięcie powierzchniowe, ułatwiające wymianę gazową i zapobiegające zapadaniu się komórek płucnych). Chlorowodorek ambroxolu jest dobrze tolerowany przez organizm. Jeżeli lek zostanie przyjęty na czczo - maksymalne stężenie występuje po upływie 2,5 godziny. Okres połowicznej eliminacji wynosi 9 godzin. Po powtórnym podaniu chlorowodorku ambroxolu w dawkach leczniczych, pomiary zawartości w osoczu nie wskazały na zjawisko kumulacji w organizmie.

Wskazania:

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach układu oddechowego przebiegających z nieprawidłową sekrecją i utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej np.: rozdema płuc, astma oskrzelowa (patrz Ostrzeżenia), rozstrzenia oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, krtaniowe zapalenie oskrzeli (stosowany równocześnie z odpowiednimi antybiotykami); zapalenie krtani, nosa, gardła, zatok; ułatwienie rehabilitacji w okresie przed i pooperacyjnym; ułatwienie wykrztuszania przed badaniem bronchograficznym.

Dawkowanie:

Jeżeli nie przepisano inaczej:
dzieci do 2 roku życia: 7,5 mg ( 1,25ml syropu) dwa razy na dobę.
dzieci od 2 do 6 roku życia: 7,5 mg (1,25 ml syropu) trzy razy na dobę.
dzieci od 6 do 12 roku życia: początkowo przez 2 do 3 dni leczenia - 30mg 3 razy na dobę, następnie dawke należy zmniejszyć do 5ml 2 razy na dobę.
Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7-14 dni, dawkę należy zmniejszyć.
Lek przyjmować podczas lub po posiłku.
Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed snem.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl