Apap Intense (200mg + 500mg) tabletki powlekane x 10 szt.

Kod produktu: 42956
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

APAP INTENSE przeznaczony jest w leczeniu łagodnych do umiarkowanych bólów.

Producent: USP ZDROWIE
Cena: 11,45 zł 11.45
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

10 szt.

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu.

Pozostałe składniki:

  • Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, krospowidon (TYP A), krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K-30, skrobia, żelowana kukurydziana, talk, kwas stearynowy.
  • Otoczka: alkohol poliwinylowy, talk, makrogol 3350, tytan dwutlenek (E171).

Działanie

Lek APAP intense zawiera dwie substancje czynne - ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działanie leków z grrupy NLPZ polega na łagodzeniu bólu, zmniejszaniu obrzęku i obniżaniu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Lek ten jest szczególnie odpowiedni do uzyskania silniejszego działania przeciwbólowego niż w przypadku zastosowania samego ibuprofenu lub samego paracetamolu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie łagodnych do umiarkowanych bólów:

  • związanych z migreną
  • głowy
  • pleców
  • menstrualnych
  • zęba reumatycznych
  • mięśniowych związanych z łagodnymi zapaleniem stawów
  • gardła
  • objawy przeziębienia i grypy
  • gorączka

Sposób użycia

Podawać doustnie. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

  • Dorośli w wieku od 18 lat: Należy przyjmować 1 tabletkę (lub 2, jeśli to konieczne) podczas posiłku, popijając wodą, nie częściej niż 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami i nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin.
  • Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku 18 lat.
  • Nie stosować przez okres dłuższy niż 3 dni. W przypadku utrzymania się lub nasilenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Zawiera paracetamol. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W razie przedawkowania należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl