Apap Przeziębienie Junior saszetki x 6 szt.

Kod produktu: 42295
Ocena: 0

Proszek do sporządzania roztworu doustnego o truskawkowym smaku. Wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar).

Producent: USP ZDROWIE
Cena: 17,03 zł 17.03
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

6 szt.

Skład

1 saszetka zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), talk, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E 955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Działanie

Lek złożony zawierający paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwbólowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. Preparat wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar).

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy, gorączka i dreszcze, katar, niedrożność nosa i zatok przebiegająca z bólem, ból gardła, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe. Dla dzieci od 6. roku życia i dorosłych.

Sposób użycia

Podawać doustnie. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Dzieci w wieku 6-12 lat:

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Pojedyncza dawka: 1 saszetka nie częściej niż co 4-6 godzin; Maksymalna dawka dobowa: 4 saszetki.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

Pojedyncza dawka: 1-2 saszetki nie częściej niż co 4-6 godzin; Maksymalna dawka dobowa: 6 saszetek. Zawartość saszetki należy wsypać do gorącej wody (100ml) i dokładnie wymieszać aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Płyn należy spożyć w ciągu 15 minut od momentu przygotowania.

Ostrzeżenia

Lek zawiera paracetamol. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W razie przedawkowania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet gdy nie występują objawy.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl