Aqua Gel 10 cm x 12cm 1 szt

Aqua Gel 10 cm x 12cm 1 szt

Kod produktu: 6890
Ocena: 0

Sterylny opatrunek hydrożelowy. Średnica 10 cm x 12cm

Producent: KIKGEL
Cena: 7,62 zł 7.62
quantity szt.

Opis

Postać

Opatrunek żelowy

Opakowanie

1 szt średnica 10 cm x 12 cm

Działanie

Aqua – gel o wymiarach 10 cm X 12cm zapewnia wilgotne środowisko na powierzchni rany, co wspomaga oczyszczanie autolityczne z martwych komórek oraz wpływa na procesy ziarninowania i naskórkowania rany. Ma właściwości adsorpcyjne, pochłania wysięk z rany. Unikalna struktura stanowi barierę dla bakterii z zewnątrz, jednocześnie umożliwia „oddychanie” rany. Są sterylne, przezroczyste, elastyczne oraz odpowiednio wytrzymałe mechanicznie.Formę użytkową opatrunku stanowi przezroczysty, elastyczny płat hydrożelu o grubości 4 mm.

Wskazania

Opatrunek stosuje się na oparzenia, owrzodzenia podudzi, powierzchowne odleżyny, inne rany przewlekłych np. stopa cukrzycowa, Epidermolysis Bullosa, otarcia i inne uszkodzenia naskórka np. po zabiegach dermokosmetycznych.

Sposó stosowania

Aqua-Gel umieszcza się dowolną stroną na powierzchni rany. Należy stosować opatrunki o wielkości odpowiadającej rozmiarom rany. Opatrunek należy zabezpieczyć przylepcem włókninowym.Zmiana opatrunku jest łagodna i bezbolesna dla pacjenta, nie uszkadza młodego, narastającego naskórka. Wraz ze zmienianym opatrunkiem z rany usuwane są wydzieliny oraz martwe tkanki.

Przeciwwskazania:

Nie jest zalecany w przypadku ran z dużą ilością rozmiękającej martwicy, z cechami zakażenia, z dużą ilością wysięku, z treścią ropną.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl