Aviomarin 0.05 tabletki 10 szt

Kod produktu: 30912
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat łagodzi objawy choroby lokomocyjnej

Producent: TEVA
Cena: 14,99 zł 14.99
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

50 mg

Opakowanie:

10 tabletek

Skład:

Dimenhydramina 50 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Działanie:

Aviomarin zawiera jako substancję czynną dimenhydrinat (dimenhydramina), lek o działaniu przeciwwymiotnym, przeciwuczuleniowym i łagodnie uspokajającym.

Wskazania:

W zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów).

Przeciwwskazania:

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwraŜliwość) na dimenhydraminę lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli u pacjenta występują: guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego, padaczka, ostre wysiękowe i pęcherzowe choroby skóry. W ciąży i w okresie karmienia piersią. U dzieci poniżej 2. roku życia. Leku Aviomarin nie należy stosować jednocześnie z lekami antyarytmicznymi, hamującymi czynność ośrodkowego układu nerwowego ani z alkoholem.

Dawkowanie:

Profilaktycznie: przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku: dorośli i dzieci powyżej 14 lat: 1 do 2 tabletek, dzieci od 6 do 14 lat: 0,5 do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć. Nudności i wymioty: dorośli i dzieci powyżej 14 lat: 1 do 2 tabletek; jeśli potrzeba co 4 do 6 godzin, ale nie należy przekraczać 400 mg na dobę, dzieci od 6 do 14 lat: 0,5 do 1 tabletki, jeśli potrzeba co 6 do 8 godzin, ale nie należy przekraczać 150 mg na dobę. Produkt leczniczy Aviomarin jest przeznaczony dla dzieci które potrafią samodzielnie połknąć tabletkę. Ze względu na wielkość dawki (moc), produkt leczniczy Aviomarin, 50 mg, tabletki nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl