Aviomarin 0.05g Tabletki 5szt

Kod produktu: 269
Ocena: 5

Preparat łagodzi objawy choroby lokomocyjnej

Producent: TEVA
Cena: 13,13 zł 13.13
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

50 mg

Opakowanie:

5 tabletek

Skład:

Dimenhydramina 50 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Działanie:

Aviomarin zawiera jako substancję czynną dimenhydrinat (dimenhydramina), lek o działaniu przeciwwymiotnym, przeciwuczuleniowym i łagodnie uspokajającym.

Wskazania:

W zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów).

Przeciwwskazania:

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwraŜliwość) na dimenhydraminę lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli u pacjenta występują: guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego, padaczka, ostre wysiękowe i pęcherzowe choroby skóry. W ciąży i w okresie karmienia piersią. U dzieci poniżej 2. roku życia. Leku Aviomarin nie należy stosować jednocześnie z lekami antyarytmicznymi, hamującymi czynność ośrodkowego układu nerwowego ani z alkoholem.

Dawkowanie:

Profilaktycznie: przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku: dorośli i dzieci powyżej 14 lat: 1 do 2 tabletek, dzieci od 5 do 14 lat: 0,5 do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtórzyć.
Nudności i wymioty: dorośli i dzieci powyżej 14 lat: 1 do 2 tabletek; jeśli potrzeba co 4 do 6 godzin, ale nie należy przekraczać 400 mg na dobę, dzieci od 5 do 14 lat: 0,5 do 1 tabletki, jeśli potrzeba co 6 do 8 godzin, ale nie należy przekraczać 150 mg na dobę.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl