Azulan płyn 100g

Kod produktu: 274
Ocena: 0

Płyn do stosowania w jamie ustnej i na skórę

Producent: PHYTOPHARM
Cena: 9,33 zł 9.33
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Butelka 100 ml

Skład

Płynny wyciąg etanolowy z kwiatów rumianku (Chamomillae anthodii extractum fluidum) (0,5:1)

Działanie

Azulan jest produktem leczniczym w postaci płynu przeznaczonym do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Substancję czynną leku stanowi etanolowy wyciąg z kwiatów rumianku (Chamomillae anthodii extractum fluidum) (0,5:1).

Wskazania

Do stosowania zewnętrznego. W stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej oraz dziąseł, oraz wewnętrznego. W stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny, w stanach zapalnych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek przeciwzapalny.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Azulan jeżeli stwierdzono uczulenie na rośliny z rodziny Compositae (Asteraceae).

Ostrzeżenia

Uczulenie na rumianek. Ze względu na zawartość etanolu nie należy podawać wewnętrznie preparatu dzieciom do lat 6. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia ( utrzymujący się rumień ) należy zaprzestać stosowania.

Sposób użycia

Zewnętrznie (na skórę i błony śluzowe): 10% roztwór wodny preparatu (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 10 ml leku i uzupełnić przegotowaną i ostudzoną wodą do połowy szklanki, tj. ok 125 ml).Wewnętrznie doustnie 5 ml (łyżeczka od herbaty) w 1/2 szklanki wody przed posiłkiem do 3 razy dziennie.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl