BAŃKI GUMOWE CHIŃSKIE 4 szt

Kod produktu: 9311
Ocena: 0

Gumowe bańki akupunkturowe

Producent: MERIDIAN
Cena: 30,94 zł 30.94
quantity szt.

Opis

Postać

Bańki gumowe

Opakowanie

1 op 4 szt

Działanie

Bańki akupunkturowe stawia się w ściśle określonych punktach ciała w zależności schorzenia wykorzystując wiedze stosowana w akupunkturze. Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu zasysania, wskutek czego - skóra pod bańką jest wciągana do jej środka. Celem tego procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu krwi i płynów ustrojowych w miejscu, które znajduje się bezpośrednio pod bańką. Przystawianie baniek w ściśle określonych punktach na meridianach powoduje przyśpieszę: krążenia, co inicjuje proces oczyszczania się organizmu ze wszystkich toksyn żarów przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii oraz wytwarzanych przez niszczące organizm bakterie i wirusy.Bańki charakteryzują się bardzo dużą trwałością materiału zapewniając wieloletnie stosowanie, są łatwe do utrzymania w czystości - myje się je wodą i mydłem; w zestawie znajdują się cztery bańki o różnej wielkości, co pozwala na efektywne stosowanie ich na różnych częściach ciała oraz do leczenia dzieci.

Wskazania

W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostat czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych. Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniu owadów i węży, infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe i stany zapalne ścięgien leczy się również poprzez wykonywanie masażu bańką.

Sposób stosowania

Aby przystawić bańkę, należy ja chwycić oburącz trzymając palcami wskazującymi środkowymi za dolna krawędź bańki, natomiast kciukami naciskając jej szczyt. Ściskając bańkę w ten sposób wyciska się powietrze z jej wnętrza. Następnie lekko przyciskając do wybranego miejsca na ciele należy cofnąć palce z krawędzi bańki i zwolnić nacisk kciuków. W zależności od stopnia ściśnięcia uzyskuje się wyższe lub niższe ciśnienie zasysania. Wyższe ciśnienie zasysania stosuje się u dorosłych i na miejscach dobrze umięśnionych, a niższe ciśnienie natomiast u dzieci oraz miejscach słabo umięśnionych i wrażliwych np. skro­nie, twarz.

Przeciwwskazania

  • nie stosować baniek przy zaburzeniach krzepliwości krwi
  • w przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręce­niem nie stosować baniek przed upływem 24 godzin od urazu
  • u kobiet w ciąży nie stawiać dużych baniek na brzuchu i nie stosować wysokiego ciśnienia zasysania
  • u osób bardzo wychudzonych i u małych dzieci nie stosować baniek w okolicach łopatek, kręgosłupa, sutków, koniuszka serca, żołądka oraz jamy brzusznej.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl