BOIRON Chamomilla Vulgaris 15 CH granulki 4 g

Kod produktu: 6080
Ocena: 0

Lek homeopatyczny z rumiankiem pospolitym (Chamomilla Vulgaris L.)

Producent: BOIRON
Cena: 14,48 zł 14.48
quantity szt.

Opis

Postać

Granulki

Opakowanie

4g (około 80 granulek)

Poziom rozcieńczenia

15 CH

Opis

Chamomilla Vulgaris (rumianek pospolity) jest rośliną jednorączną należącą do rodziny Złożonych, spotykaną wśród leśnych traw. Ta aromatyczna roślina zawiera związki aktywne farmakologiczne, do których należą:

  • flawonoidy o lekkim działaniu uspokajającym i narkotycznym
  • gorzkie substancje o właściwościach żółciotwórczych i moczopędnych
  • olejki eteryczne (zawierające węglowodór seskwiterpenowy, chamazulen i alfa-bisabolol oraz jego pochodne)

Te substancje wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i gojące owrzodzenia. Według badań przeprowadzonych na działaniem patogenicznym na Chamomilla Vulgaris ustalono, że działa ona w obrębie:

  • układu nerwowego,
  • błon śluzowych przewodu pokarmowego i układu oddechowego oraz
  • wywołuje zespół gorączkowy ze zmianami zapalnymi

Wskazania

Stany gorączkowe i ból w okresie ząbkowania, poprawa nastroju. Lek zalecany jest u niemowląt w okresie ząbkowania, kapryszących dzieci, osób dorosłych łatwo wpadających w stan rozdrażnia, nerwowych, nadwrażliwych na ból, łatwo unoszących się gniewem, które na co dzień są uprzejme i spokojne.

Sposób użycia

Dolegliwości bólowe u niemowląt związane z zaburzeniami ząbkowania: Należy stosować preparat w rozcieńczeniu 15 CH, pięć granulek, co kwadrans lub co pół godziny. Ulga zazwyczaj występuje zwykle po 10-15 minutach od przyjęcia leku. Wraz z poprawą należy zwiększać odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami leku.

Stany gorączkowe w przebiegu ząbkowania mogące przebiegać z odczynowym zapaleniem ucha, zaburzeniami żołątkowo-jelitowymi, zapaleniem oskrzeli: Należy stosować w rozcieńczeniu 9 CH, pięć granulek (w przypadku silnych dolegliwości bólowych podawać w rozcieńczeniu 15 CH), dwa do czterech razy dziennie, w zależności od nasilenia objawów.

Zaburzenia charakterologiczne i zmiany zachowania: Zarówno u dorosłych, jak i u dzieci lek należy przepisywać w rozcieńczeniu 15 CH, od pięciu granulek dziennie do jednej dawki tygodniowo, albo podawać w rozcieńczeniu 15 lub 30 CH co drugi dzień.

U osób z nietolerancją bólu (nadwrażliwych, nerwowych bez względu na etiologię bólu): bóle zębów, rwa kulszowa, kolka wątrobowa, nerkowa, kolki jelitowe, bolesne miesiączki: Podawanie preparatu w rozcieńczeniu od 9 do 30 CH, w zależności od stopnia podobieństwa, może przynieść znaczącą poprawę.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl