Babyhaler Inhalator do aerosoli

Kod produktu: 1355
Ocena: 0

Babyhaler - możliwość skutecznej inhalacji leków w aerozolu u dzieci

Producent: GLAXO
Cena: 100,57 zł 100.57
quantity szt.

Opis

Postać

Inhalator do aerozoli

Opakowanie

1 op Zestaw

Skład

Zestaw zawiera:

  • maseczkę na twarz, zastawka wewnętrzna i zewnętrzna,
  • pokrywkę zastawki zewnętrznej,
  • osłonkę ustnika oraz uchwyt do dozownika.

Wskazania

Komora inhalacyjna dla dzieci Babyhaler jest urządzeniem ułatwiającym dzieciom stosowanie leków tj.:Budesonid, Flixotide, Serevent w postaci aerozoli wziewnych pod ciśnieniem. Ułatwia dzieciom wdychanie areozoli pod ciśnieniem. Miękką maseczkę przykłada się do nosa i ust dziecka. Aparat wyposażony jest w maseczkę typową dla większości dzieci. Jeżeli dziecko potrzebuje maseczkę innego rozmiaru należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób stosowania

Zdjąć osłonę ustnika. Silnie potrząsnąć dozownikiem. Wcisnąć lekko dozownik z lekiem w jego uchwyt. Ustnik powinien być skierowany w głąb aparatu. Lekarz ustala, ile dawek leku dziecko powinno każdorazowo otrzymać. Należy pamiętać, że do aparatu podaje się za każdym razem tylko jedną dawkę. Przytrzymać dziecko. Komorę inhalacyjną Babyhaler uchwycić drugą ręką, trzymając ją poziomo, jak na załączonej fotografii. Nacisnąć kciukiem jeden raz dozownik z lekiem, wprowadzając jedną porcję leku do komory aparatu. Następnie tak szybko, jak to możliwe, przyłożyć maseczkę do ust i nosa dziecka (komorę inhalacyjną Babyhaler stosować w takiej pozycji, w jakiej przytrzymanie dziecka jest najwygodniejsze). Należy zwrócić uwagę, aby maseczka szczelnie obejmowała nos i usta dziecka. Jeśli stosowanie komory inhalacyjnej dla dzieci Babyhaler sprawia duże trudności, można ponowić próbę, gdy dziecko śpi. Należy przy tym pamiętać, że podczas naciskania dozownika i uwalniania dawki leku, komora inhalacyjna Babyhaler powinna być trzymana poziomo. Przytrzymać komorę inhalacyjną Babyhaler, póki dziecko nie wykona 5-10 wdechów (przez ok. 15 sek.). Oddechy dziecka można policzyć obserwując poruszanie się zastawki aparatu. Po odpowiednim czasie odłożyć komorę inhalacyjną Babyhaler. Wyjąć dozownik z lekiem z aparatu. Nałożyć osłonę na ustnik dozownika. Komora inhalacyjna Babyhaler powinna być przechowywana w woreczku ochronnym.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl