Baikadent żel do stosowania w jamie ustnej 5,77 mg/1 g 15 g

Kod produktu: 6716
Ocena: 0

Żel do stosowania w chorobach przyzębia i stanach zapalnych

Producent: HERBAPOL WROCŁAW
Cena: 12,98 zł 12.98
quantity szt.

Opis

Producent

Herbapol Wrocław

Postać:

Żel

Opakowanie:

Tubka 15 g

Skład:

Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis 0,577 g oraz substancje pomocnicze: Carbopol 5984, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, sodu węglan, woda oczyszczona

Działanie:

Jest to żel do stosowania na dziąsła w chorobach przyzębia. Stosowanie preparatu poprawia stan dziąseł. Przyjmuje się, że działanie przeciwzapalne oparte jest na hamowaniu syntezy komórkowych mediatorów stanów zapalnych, interleukiny IL-1ß , leukotrienów, prostaglandyn) oraz na pobudzeniu aktywności fibroblastów w komórkach dziąseł. Ponadto zespół flawonów charakteryzuje się aktywnością przeciwbakteryjną głównie na bakterie Gram-dodatnie: Staphylococcus aureus gronkowiec złocisty, Staphylococcus mutans i inne patogenne bakterie np. Prevotella intermedia, dawniej Bacteroides melaninogenicus intermedius izolowane z jamy ustnej chorych cierpiących na przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej oraz przeciwgrzybicze zwłaszcza na Candida albicans.

Wskazania:

W leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich, w profilaktyce chorób przyzębia, w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej również przy urazach spowodowanych przez protezy.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Baikadent w przypadku uczulenia na pochodne kwasu benzoesowego lub na którykolwiek ze składników preparatu. Lek nie powinien być stosowany u dzieci.

Ostrzeżenia:

U osób ze skłonnością do uczuleń. Jeżeli wystąpi u nich opuchnięcie dziąseł lub inne niepokojące objawy, należy przerwać stosowanie preparatu i zwrócić się do lekarza.

Sposób użycia:

2-4 razy dziennie, bezpośrednio po umyciu zębów, ok. 2 cm żelu wcierać w miejsca chorobowo zmienione jamy ustnej i co najmniej 30 min nie jeść i nie pić. W przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej, zaleca się systematyczne stosowanie preparatu przez okres 2 tygodni. Jeżeli po tym czasie objawy zapalne nie ustąpią, należy zwrócić się do lekarza.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać żel

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl