Bandaż kohezyjny 5cm x 4,5m Niebieski YELLOW BAND

Kod produktu: 40616
Ocena: 0

Bandaż kohezyjny 5cmx4,5m niebieski

Producent: ZARYS
Cena: 3,66 zł 3.66
quantity szt.

Opis

Postać

Bandaż kohezyjny 5cm x 4,5m (niebieski)

Opakowanie

1 szt.

Opis

Bandaż kohezyjny w postaci jednowarstwowej, włókninowej opaski. Przyczepia się sam do siebie, dlatego nie ma potrzeby stosowania zapinek. Mniejsze odcinki bandaża można oderwać rękami, nie trzeba zastosować nożyczek.

Bandaż nie przyczepia się do skóry, ani włosów. Przepuszcza powietrze, zapewniając skórze odpowiednią wentylację. Jest odporny na wodę i pot oraz sprawia, że nawet w niekorzystnych warunkach bandaż nie traci swoich właściwości kohezyjnych. Nie zawiera lateksu.

Wskazania

Mocowanie opatrunku, zwłaszcza w miejscach, w których tradycyjny bandaż mógłby się zsuwać, Mocowanie szyn unieruchamiających, Tworzenie opatrunku kompresyjnego, Zmniejszanie zakresu ruchu w stawie po urazie

Sposób użycia

  • Miejsce aplikacji powinno być oczyszczone i osuszone.
  • Należy odpowiednio dobrać rozmiar bandaża do miejsca aplikacji.
  • Opatrunek pierwotny, który bandaż ma podtrzymywać powinien być założony bezpośrednio na ranę zgodnie z zasadami aseptyki. Jeśli bandaż nie jest wykorzystywany do podtrzymania opatrunku należy pominąć ten punkt.
  • Wyjąć bandaż z opakowania.
  • Założyć bandaż na miejscu docelowym tak, aby jego kolejne warstwy zachodziły na siebie, co pozwoli na utrzymywanie się bandaża poprzez działanie kohezyjne.
  • Jeśli bandaż jest zbyt długi, należy przyciąć go do pożądanej długości.
  • Wolny koniec bandaża należy docisnąć palcami do poprzednich warstw opatrunku, upewniając się, że przylegają do siebie i tworzą bezpieczne połączenie.
  • Skontrolować, czy opatrunek nie uciska zbyt mocno i nie pojawiają się cechy niedokrwienia takie jak bladość, czy zasinienie.
  • Bandaż powinien być zmieniany zgodnie z instrukcją dla opatrunku pierwotnego.

Jeśli opatrunek nie służy do przytrzymywania opatrunku jałowego, powinien być zmieniony kiedy ulegnie uszkodzeniu lub zabrudzeniu, nie rzadziej niż codziennie

Ostrzeżenia

Wyrób przeznaczony do jednorazowego użytku, ponowne użycie może zagrażać zdrowiu lub życiu. Wyrób niejałowy, nie stosować bezpośrednio na rany czy uszkodzony naskórek. Nie używać wyrobu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Nie stosować, jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Opatrunek powinien być zakładany z zachowaniem zasad higieny. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych takich jak: zaczerwienienie, świąd, wysypka, należy usunąć opatrunek i przerwać jego stosowanie.

Miejsce aplikacji należy obserwować pod kątem możliwości wystąpienia infekcji (może objawiać bólem, zaczerwienieniem, obrzękiem wokół miejsca aplikacji lub gorączką). Jeśli w trakcie stosowania opatrunku wystąpi podejrzenie infekcji należy usunąć taśmę i dokonać oględzin miejsca aplikacji w celu podjęcia dalszych decyzji terapeutycznych.

Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, przechowywać w pomieszczeniach, w których utrzymywana jest stała temperatura w przedziale od +5 do +35 °C, a wilgotność od 35% do 70%.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl