Bebilon 1 Mleko początkowe od urodzenia, proszek 1200 g

Kod produktu: 29948
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Zawierające opatentowaną kompozycję oligosacharydów (GOS/FOS) modyfikowane mleko początkowe Bebilon 1 z Pronutra - ADVANCED zostało stworzone z myślą o potrzebach żywieniowych niemowląt od urodzenia, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Poza oligosacharydami w recepturze produktu znalazły się nukleotydy, witaminy oraz długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LCPUFA) z grupy Omega-3.

Producent: Nutricia
Cena: 65,00 zł 65.00
quantity szt.

Opis

Dostosowane do zmieniających się potrzeb dziecięcego organizmu mleko modyfikowane Bebilon 1 z Pronutra jest przeznaczone dla niemowląt od pierwszych dni po urodzeniu, które nie są karmione mlekiem matki. Jego receptura została opracowana w ten sposób, aby zapewnić maluchowi odpowiednie żywienie na każdym etapie rozwoju w pierwszym półroczu życia.

Dzięki temu, że nie funkcjonujemy jak zwykły sklep, ale jako apteka internetowa, możemy zagwarantować, że każde znajdujące się w naszym asortymencie mleko modyfikowane dla dzieci pochodzi prosto od producenta i jest dostępne w fabrycznie nowym opakowaniu.

Postać

Mleko modyfikowane w proszku


Opakowanie

Karton, proszek 1200 gramów (2 x 600g)


Skład

Laktoza z mleka, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, wysokooleinowy słonecznikowy, słonecznikowy), odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, galaktooligosacharydy z mleka (8,8%), koncentrakt serwatki z mleka, fruktooligosacharydy (0,6%), wapń, olej rybi, potas, emulgator: lecytyna sojowa, olej z Martierella alpina, sód, magnez, chlorek choliny, witamina C, tauryna, inozytol, żelazo, cynk, nukleotydy (kwas cytydyno-5'-monofosforowy, sól sodowa kwasu urydyno-5'-monofosforowego, kwas adenozyno-5'-monofosforowy, sól sodowa kwasu inozyno-5'-monofosforowego, sól sodowa guanozyno-5'-monofosforowego), witamina E, L-karnityna, niacyna, L-tryptofan, kwas pantotenowy, miedź, witamina A, tiamina, witamina D, ryboflawina, witamina B6, mangan, kwas foliowy, jod, witamina K, selen, biotyna, witamina B12.


Działanie

Mleko następne Bebilon 1 zawiera opatentowaną formułę nowej generacji: Pronutra - ADVANCED. Łączy ona w sobie kompozycję składników z zaawansowanym procesem formuły.

Mleko Bebilon 1 zawiera w swoim składzie kompozycję oligosacharydów GOS/FOS, nukleotydy wpływające na metabolizm oraz DHA w ilości 0,3% kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3. Receptura mleka została również wzbogacona o kwas alfa-linolenowy, który jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju mózgu i tkanek nerwowych oraz wszelkie potrzebne składniki odżywcze, takie jak tłuszcze, nukleotydy, węglowodany oraz minerały (jod, cynk, miedź, żelazo, wapń).


Wskazania

Bebilon mleko 1 jest przeznaczone dla niemowląt od urodzenia, które z różnych powodów nie mogą być karmione pokarmem matki.


TABELA ŻYWIENIA

 Wiek niemowlęcia

Liczba porcji na dobę

Ilość wody (ml)
na 1 porcję

Liczba płaskich miareczek
na 1 porcję

 1. miesiąc

7

90-120

3-4

 2-3 miesiąc

6

120

4

 4 miesiąc

6

150

5

 5-6 miesiąc

4

180

6

 O ile lekarz nie zaleci inaczej

1 płaska miareczka to 4,6 g co odpowiada 93 kJ (22 kcal). Zaleca się, aby przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 z Pronutra - Advanced na Bebilon 2 z Pronutra - Advanced przeprowadzać stopniowo, zmniejszając ilość proszku Bebilon 1 z Pronutra - Advanced i zwiększając ilość proszku Bebilon 2 z Pronutra - Advanced.


Sposób przygotowania (bez gotowania)

Przed przystąpieniem do przyrządzania posiłku należy starannie umyć ręce wodą z mydłem, a także wygotować smoczek i butelkę, w której będzie przygotowywane mleko. Gotować świeżą wodę przez minimum 5 minut, odstawić do wystudzenia do temperatury ok. 40° C.

Następnie przestudzoną wodę wlać do butelki, wsypać odpowiednią ilość proszku, posługując się załączoną miarką. Dodać odmierzoną ilość proszku do przygotowanej butelki. Należy przestrzegać ilości i porcji podanych w tabeli żywienia.

Zamknąć butelkę i energicznie potrząsać pionowo pionowo przez 10 sekund do całkowitego rozpuszczenia proszku.

Założyć wygotowany smoczek. Przed podaniem posiłku sprawdzić jego temperaturę wytrząsając kilka kropel na wewnętrzną stronę przegubu dłoni.


Przechowywanie

Produkt, przed użyciem i po otwarciu, powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze od 10°C do 25°C. Zawartość opakowania powinna być zużyta w ciągu 4 tygodni po otwarciu.


WARTOŚĆ ODŻYWCZA w 100ml

  Wartość energetyczna

276 kJ / 66 kcal

  Tłuszcz
  w tym:

  Kwasy nasycone

3,4 g

1,5 g

  Węglowodany
  w tym:

  cukry

7,3 g

7,2 g

  Błonnik

0,6 g

  Białko

1,3 g

  Sól

0,05 g

  Witaminy:

  Witamina A
  Witamina D
  Witamina E
  Witamina K
  Witamina C
  Tiamina
  Ryboflawina
  Niacyna
  Witamina B6
  Kwas foliowy
  Witamina B12
  Biotyna
  Kwas Pantotenowy

 

49 μg
1,2 μg
1,1 mg
5,5 μg
9,5 mg
0,05 mg
0,12 mg
0,52 mg
0,05 mg
13 μg
0,19 μg
1,8 μg
0,35 mg

  Składniki mineralne:

  Sód
  Potas
  Chlorek
  Wapń
  Fosfor
  Magnez
  Żelazo
  Cynk
  Miedź
  Mangan
  Fluorek
  Selen
  Jod

 

19,3 mg
81 mg
48 mg
54 mg
39 mg
5,0 mg
0,60 mg
0,54 mg
0,045 mg
0,008 mg
≤0,006 mg
1,8 μg
14 μg

  Inne:

  L-karnityna
  Cholina
  Inozytol
  Kwas arachidonowy (AA)
  Kwas α-linolenowy (ALA)
  Kwas dokozaheksaenowy (DHA)
  Nukleotydy
  GOS/FOS**

 

1,5 mg
12 mg
4,1 mg
11,3 mg
8,7 mg
10,4 mg
3,2 mg
0,8 g

** Galaktooligosacharydy/Fruktooligosacharydy


Uwagi

Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia niemowlęcia. Bebilon 1 jest pełnowartościowym mlekiem początkowym w proszku, przeznaczonym dla niemowląt od urodzenia, w przypadku, gdy nie są karmione piersią. Bebilon 1 jest również odpowiedni jako uzupełnienie karmienia piersią, jeżeli zaistnieje konieczność dokarmiania. Bebilon 1, podobnie jak inne mleka początkowe, powinien być stosowany po zasięgnięciu porady lekarza. Niewłaściwe przygotowanie i przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Dane techniczne

Wiek od 1 dnia życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl