Biotylek MAX 10mg tabletki x 30 szt.

Kod produktu: 42085
Ocena: 0

Suplement diety z 10 mg biotyny. Stosowany jest przeciw wypadaniu włosów i w zaburzeniach ich wzrostu, na kruchość i łamliwość paznokci oraz na poprawę stanu skóry.

Producent: HASCO LEK
Cena: 29,68 zł 29.68
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

30 tabletek

Skład

Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 10 mg biotyny. 

  • Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie

Lek Biotylek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

Preparat stosuje się w leczeniu niedoborów biotyny z takimi objawami jak m.in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza, oraz zapobieganiu następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i zróżnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Wskazania

Leczenie niedoborów biotyny z takimi objawami jak m. in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza, oraz zapobieganie następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Sposób użycia

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Zalecana dawka to od 5mg do 10mg biotyny na dobę. W sytuacji gdy o rozpoczęciu leczenia decyduje lekarz, może on zalecić inny schemat przyjmowania leku.

Czas trwania leczenia zależy od charakteru i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.

W przypadku osób z trudnościami w przełykaniu tabletkę można rozkruszyć i rozpuścić  w niewielkiej ilości wody.

Uwaga: Lek należy stosować regularnie.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalny sposób dawkowania leku.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl