Biotynox 5mg x 60 tabl. (Lek OTC)

Kod produktu: 40572
Ocena: 0

Lek witaminowy o wysokiej zawartości biotyny. Wspomaga leczenie niedoboru biotyny, cechującym się wypadaniem włosów, zaburzeniem wzrostu włosów i paznokci oraz stanów zapalnych skóry wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza.

Producent: BIOFARM
Cena: 38,10 zł 38.10
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

60 tabletek

Skład

Jedna tabletka zawiera 5 mg biotyny.

Pozostałe składniki - celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krospowidon typ A, kroskarmeloza sodowa, krzemianka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie

Biotynox jest lekiem witaminowym zawierającym biotynę - rozpuszczalną w wodzie witaminę należącą do grupy witamin B. Stosowany jest wspomagająco w celu leczenia niedoboru biotyny, cechującym się takimi objawami jak:

  • zaburzenia wzrostu włosów i paznokci
  • wypadanie włosów
  • stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza

Po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Biotyna wspiera procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Wskazania

Wspomagające leczenie niedoboru biotyny z takimi objawami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Sposób użycia

Zalecana dawka początkowa 5 mg na dobę lub w przypadku nasilonych objawów 10 mg na dobę przez 4 tygodnie, następnie dawkę można zmniejszyć do 5 mg na dobę.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny poradzić się lekarza przed rozpoczęciem stosowania preparatu.

Typ

Lek OTC

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl