Bisacodyl 5 mg tabletki dojelitowe 30szt

Kod produktu: 388
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat syntetyczny o działaniu przeczyszczającym.

Producent: PHARMASVISS
Cena: 17,49 zł 17.49
quantity szt.

Opis

Producent

Polfa Rzeszów

Postać

Tabletki dojelitowe

Dawka

5 mg

Opakowanie

30 tabletek dojelitowych

Skład:

Bisakodyl, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, żelatyna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, sodu wodorotlenek, trietylu cytrynian, polisorbat 20, talk, tytanu dwtlenek, czerwien koszenilowa, lak, symetykon.

Działanie

Bisacodyl powoduje gruntowne wypróżnienie. Tabletki dają efekt po 8 godzinach od zastosowania. Bisakodyl jest środkiem przeczyszczającym i wiatropędnym działającym bezpośrednio na jelito grube. W wyniku działania na nerwy w ścianie jelita nasila skurcze jelit i pobudza ruchy perystaltyczne. Lek zwiększa również ilość niewchłoniętej wody i elektrolitów w jelicie grubym, co wzmacnia jego działanie przeczyszczające.

Wskazania

Preparat powinien być stosowany krótkotrwale gdyż istnieje prawdopodobieństwo uzależnienia. Zaleca się stosować w zaparciach różnego pochodzenia: nawykowych i przewlekłych zaparcia u obłożnie chorych, nawykowych zaparciach w podeszłym wieku, zaparciach po zmianie diety, zaparciach w okresie pooperacyjnym. Polecany w celu opróżnienia jelita przed badaniami diagnostycznymi i zabiegami chirurgicznymi.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Zespół ostrego brzucha (w tym niedrożność jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego). Ciężkie odwodnienie. Kobiety w ciąży. Dzieci do 4lat.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 10 rż. 1-2 tabl. raz dziennie (na noc). U osób w wieku podeszłym, pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby nie ma konieczności modyfikacji dawki. Dzieci 4-10 rż. 1 tabl. raz dziennie (na noc). Preparat należy połknąć w całości i obficie popić wodą, nie rozgryzać ani nie rozkruszać.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl