Bite away leczenie objawowe po ukąszeniu owadów 1 op.

Kod produktu: 42193
Ocena: 4

Wyrób medyczny do leczenia objawowego po użądleniu lub ukąszeniu przez owady. Szybko i skutecznie przynosi ulgę w przypadku swędzenia, bólu i obrzęku.

Producent: SUN FARM
Cena: 74,40 zł 74.40
quantity szt.

Opis

Postać

Urządzenie bite away

Opis

Bite away jest opatentowanym wyrobem medycznym przeznaczonym do objawowego leczenia: swędzenia, bólu i obrzęku, powstałych na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady, takie jak komary, osy, pszczoły, szerszenie czy gzy. Zastosowany niezwłocznie po użądleniu/ukąszeniu często może całkowicie zapobiec wystąpieniu ww. objawów. W przypadku późniejszego zastosowania produkt bite away przyspiesza proces ustępowania objawów.

Działanie bite away polega wyłącznie na zastosowaniu skoncentrowanego ciepła i dlatego produkt ten nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Zastosowanie skoncentrowanego ciepła (miejscowa hipertermia) jest bardzo obiecującą metodą fizykalną, polegającą na krótkotrwałym przyłożeniu skoncentrowanego ciepła do ściśle ograniczonego obszaru skóry. Nawet zastosowanie ciepła na małym obszarze skóry wystarcza, aby pobudzić reakcję organizmu, która powoduje zmniejszenie odczucia bólu i swędzenia

Bite away jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, alergików i dzieci.

Wskazania

Objawowe leczenie swędzenia, bólu i obrzęku, powstałych na skutek użądlenia lub ukąszenia przez owady, takie jak komary, osy, pszczoły, szerszenie czy gzy.

Sposób użycia

Ceramiczną powierzchnię kontaktową bite away przykłada się w miejscu użądlenia lub ukąszenia (w przypadku użądlenia przez pszczołę należy wcześniej usunąć żądło) i delikatnie przyciska. Następnie wybiera się jeden z dwóch czasów działania:

  • 3 sekundy (lewy przełącznik) w przypadku stosowania po raz pierwszy oraz u osób wrażliwych
  • 6 sekund (prawy przełącznik) w przypadku standardowego stosowania

Po uruchomieniu przełącznikiem ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51°C. W chwili osiągnięcia tej temperatury zapali się dioda LED. Dioda ta gaśnie, kiedy urządzenie automatycznie wyłączy się po upływie czasu pracy.. W razie potrzeby możliwe jest kilkukrotne użycie urządzenia. Pomiędzy kolejnymi użyciami należy zachować co najmniej 10-sekundową przerwę.

Przeciwwskazania

Nie stosować w okolicach oczu ani błon śluzowych. Nie stosować na uszkodzoną skórę i (lub) dotkniętą stanem zapalnym. Podczas leczenia nie stosować jednocześnie maści, kremów lub żeli.

Ostrzeżenia

  • Produkt może być stosowany samodzielnie przez dzieci po ukończeniu 12. roku życia.
  • Pomiędzy kolejnymi użyciami należy zachować co najmniej 10-sekundową przerwę.
  • W zależności od stopnia wrażliwości temperatura, w jakiej działa urządzenie, może być postrzegana jako nieprzyjemna.
  • U osób wrażliwych po zastosowaniu urządzenia może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie skóry. W rzadkich przypadkach po użyciu u osoby o wrażliwym typie skóry może dojść do jej podrażnienia.
  • Konieczność wymiany baterii jest sygnalizowana trzykrotnie migającą diodą LED i trzykrotnym sygnałem dźwiękowym.
  • W przypadku nieprawidłowego działania rozlegnie się pięciokrotny sygnał dźwiękowy.
  • Nie używać urządzenia w przypadku uszkodzenia lub widocznego nieprawidłowego działania.

Typ

Wyrób medyczny

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl