Bobolen Zapalenia uszu 10ml

Kod produktu: 38828
Ocena: 0

Krople dla dzieci od 1. roku życia i osób dorosłych do stosowania przy stanach zapalnych ucha zewnętrznego.

Producent: POLSKI LEK
Cena: 13,58 zł 13.58
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Olejek

Opakowanie

Pojemnik 10ml

Skład

Olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek lawendowy, olejek geraniowy.

Działanie

Bobolen Zapalenie Uszu w postaci kropli jest wyrobem medycznym przeznaczonym dla dzieci od 1 roku życia i dorosłych. Niweluje obrzęk i ból towarzyszący stanom zapalnym związanym z obecnością czopu woskowinowego w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Służy do pielęgnacji, utrzymania w czystości i odpowiedniej suchości zewnętrznego przewodu słuchowego. Zmiękcza i usuwa nadmiar woskowiny usznej i innych wydzielin towarzyszących stanom zapalnym ucha zewnętrznego.

Wskazania

Wspomaganie leczenia stanów zapalnych ucha zewnętrznego spowodowanych podrażnieniem, nagromadzeniem woskowiny w przewodzie słuchowym oraz infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi.

Sposób użycia

Stosować ściśle według zaleceń lekarza lub w sposób opisany poniżej.

Wprowadzić 3-5 kropli do przewodu słuchowego. Wyrób aplikować w pozycji leżącej, z uchem zwróconym ku górze. Wskazane jest pozostanie w tej pozycji przez kilka minut. Zabieg należy powtarzać 3-4 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarza.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu, infekcji ucha lub obecności w uchu ciała obcego.

W tych przypadkach możliwość stosowania wyrobu medycznego Bobolen Zapalenie uszu należy skonsultować z lekarzem laryngologiem. Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji u małych dzieci. Stosowanie u dzieci poniżej 1 roku życia wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Jeśli po 3 dniach nie ustąpi ból ucha nie należy przedłużać stosowania wyrobu lecz udać się do lekarza laryngologa. Jeżeli występują objawy nagłego silnego bólu ucha z gorączką, obecnością wycieku ropnego lub krwistego z ucha, ogólnym złym samopoczuciem i niedosłuchem należy skonsultować się z lekarzem. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych (np. wysypka, świąd, obrzęk, bądź ból) należy zaprzestać stosowania wyrobu i udać się do lekarza.

Nie stosować z innymi preparatami podawanymi dousznie. Nie stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz u kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl