Braunol płyn 0,75 g/100g 250 ml

Braunol płyn 0,75 g/100g 250 ml

Kod produktu: 20621
Ocena: 0

Płyn dezynfekujący skórę, trudne do zagojenia rany oraz poparzenia

Producent: BRAUN
Cena: 47,63 zł 47.63
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn do dezynfekcji skóry

Opakowanie

Spray 250 ml

Skład

100 g roztworu zawiera 7,5 g powidonu jednowodnego z 10% zawartością przyswajalnego jodu oraz wodę oczyszczoną, dwuwodorofosforan sodu, jodek sodu, makroogl eter laurylowy 9, wodorotlenek sodu.

Działanie

Preparat do dezynfekcji higienicznej i chirurgicznej rąk oraz skóry. Swoim działaniem obejmuje bakterie w tym także MRSA (gronkowiec złocisty oporny na metycylinę) oraz prątki, pierwotniaki, grzyby, wirusy i spory. Na skórę może być aplikowany w formie nierozcieńczonego roztworu do czyszczenia i dezynfekcji śluzówki, ran oparzeniowych i innych ran lub w formie rozcieńczonego roztworu. Ponadto może być też stosowany do nawilżania środków opatrunkowych. Roztwór posiada brązowe zabarwienie pochodzące od wchodzącego w skład jodu, co zarazem ułatwia jego stosowanie.

Wskazania

Braunol jest preparatem o właściwościach dezynfekujących, stosowany na skórę, trudne do zagojenia rany oraz poparzenia, posiada wysoką aktywność bakteriobójczą i grzybobójczą.Przeznaczony do stosowania zewnętrznego zarówno w postaci rozcieńczonej jak i nierozcieńczonej; antyseptyka ran, oparzeń, chorób skóry z infekcją, chorób skóry z superinfekcją. Higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk.

Sposób użycia

  • Higieniczna dezynfekcja rąk – 3 ml płynu wcierać w dłonie przez 1 min, po czym umyć ręce.
  • Chirurgiczna dezynfekcja rąk –2 x 5 ml płynu wcierać w ręce przez 5 min.
  • Dezynfekcja skóry ubogiej w gruczoły łojowe: przed iniekcjami i punkcjami, stężonym roztworem przez 15 sek.
  • Dezynfekcja skóry ubogiej w gruczoły łojowe: przed punkcjami stawów, jam ciała i organów jamistych oraz przed operacjami, stężonym roztworem przez minimum 1 min.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl