Buscopan Forte 20mg tabletki powlekane x 10 szt.

Kod produktu: 26386
Ocena: 3.33

Tabletki powlekane Buscopan, które oferujemy w przystępnej cenie, to lek działający rozkurczowo na mięśnie gładkie. Substancją czynną produktu jest hioscyna, która działa rozkurczowo (spazmolitycznie) na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, układu moczowego oraz dróg żółciowych. Lek słabo się wchłania z układu trawiennego i tylko w niedużym stopniu przenika barierę krew-mózg, nie powodując niepożądanych objawów ze strony ośrodkowego układu nerwowego.

Producent: BOEHRINGER
Cena: 14,50 zł 14.50
quantity szt.

Opis

Wykazujący działanie rozkurczające lek Buscopan, który wyróżnia przystępna cena oraz brak efektów ubocznych ze strony ośrodkowego układu nerwowego, jest preparatem przeznaczonym do stosowania w stanach skurczowych przewodu pokarmowego oraz układu moczowo-płciowego. Produkt może być podawany osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12 roku życia.

Dzięki temu, że nie funkcjonujemy jak sklep, ale jako apteka internetowa, możemy zapewnić, że każdy dostępny w naszym asortymencie produkt leczniczy pochodzi bezpośrednio od producenta i jest oferowany w korzystnej cenie.

Postać leku

Tabletki powlekane

Dawka

20 mg

Opakowanie

10 tabletek

Działanie

Substancją czynną leku Buscopan jest butylobromek hioscyny, półsyntetyczny alkaloid tropanowy, który swoją budową przypomina atropinę i ma podobne do niej działanie. Związek ten jest zaliczany do grupy leków zwanych parasympatykolitykami, których działanie polega w głównej mierze na hamowaniu pobudzenia receptorów cholinergicznych. Hioscyna oddziałuje bezpośrednio na receptory muskarynowe, wywołując rozkurcz mięśni gładkich dróg żółciowych, przewodu pokarmowego oraz układu moczowo-płciowego. Blokuje wydzielanie śliny, zmniejsza ilość wydzieliny w oskrzelach, a także wpływa na czynność serca. Zawarty w produkcie butylobromek hioscyny wykazuje działanie wyłącznie obwodowe, co oznacza, iż nie przenika bariery krew-mózg do ośrodkowego układu nerwowego, a co za tym idzie, nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych.

Wskazania

Tabletki powlekane Buscopan są wskazane do stosowania:

  • W stanach skurczowych przewodu pokarmowego,
  • W stanach skurczowych ze strony układu moczowo-płciowego,
  • W stanach skurczowych oraz dyskinezji dróg żółciowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób i dzieci z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku. Preparat nie powinien być podawany pacjentom z patologicznym poszerzeniem jelita grubego, z nużliwością mięśni, a także z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy oraz zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy (lek zawiera w swoim składzie laktozę). Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń akomodacji lek może przyczynić się do tymczasowego ograniczenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dawkowanie

W przypadku gdy lekarz nie przepisze inaczej, zaleca się następujące dawkowanie – dzieci od 6 do 12 lat: 1 tabletka trzy razy na dobę; osoby dorosłe i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki maksymalnie cztery razy na dobę. Tabletkę należy połykać w całości (bez rozgryzania), obficie popijając wodą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Skład

Butylobromek hioscyny 20 mg oraz substancje pomocnicze: powidon K 25, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna (do tabletkowania bezpośredniego), magnezu stearynian. Otoczka: Opadry II White 85G18490 (alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek, lecytyna, makrogol).

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl