Butelka antykolkowa HABERMAN 260 ml CANPOL

Kod produktu: 40757
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Innowacyjna butelka antykolkowa ze specjalnym systemem zamkniętego smoczka. Zabezpiecza przed połykaniem powietrza przez dziecko podczas karmienia, dzięki czemu jest ono mniej narażone na kolkę. Dostępna w różnych wariantach kolorystycznych.

 

Producent: CANPOL
Cena: 33,05 zł 33.05
quantity szt.

Opis

Postać

Butelka

Opakowanie

Butelka 260ml

Opis

Została wyposażona w specjalny system, który sprawia, że dziecko nie łyka powietrza, dzięki czemu jest mniej narażone na kolki. Butelka nie rozleniwia dziecka i umożliwia karmienie naprzemienne.

Smoczek wyposażony jest w specjalny system antykolkowy. Tworzy on oddzielną komorę, która pozostaje szczelnie wypełniona pokarmem przez cały czas karmienia, niezależnie od kąta karmienia. Powietrze zostaje wypchnięte do butelki i odseparowane od pokarmu, który dziecko pobiera, dzięki czemu nie połyka bąbelków powietrza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki pokarmowej.

Niewielka ilość pokarmu w smoczku nie wytwarza dużego ciśnienia, przez co pokarm nie wypływa samoczynnie ze smoczka, lecz pod wpływem ssania. Dziecko musi włożyć odpowiedni wysiłek w ssanie.

Sposób użycia

Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem butelkę i jej elementy dokładnie umyć w ciepłej wodzie z delikatnym środkiem myjącym następnie zdezynfekować. Przed pierwszym użyciem rozmontowane części butelki wraz ze smoczkiem wygotować przez max. 5 min, w celu zapewnienia higieny. Wyczyścić przed każdym użyciem. Gotowanie dłuższe od zalecanego oraz twarda woda mogą powodować powstawanie osadu. Po użyciu butelkę ze smoczkiem oczyścić z resztek pokarmu, wypłukać, umyć, a następnie zdezynfekować w sterylizatorze parowym /elektrycznym lub wrzącej wodzie.

Instrukcja mycia w zmywarce (tylko na górnej półce)

Włożyć butelkę do zmywarki dnem do góry. Umieścić filtr wewnątrz kapsla, a następnie połączyć kapsel z nakrętką. W ten sposób filtr pozostanie na miejscu i pozostanie zabezpieczony w trakcie mycia.

Instrukcja sterylizacji

Zdezynfekować butelkę w urządzeniu służącym do sterylizacji (sterylizatorze parowym / elektrycznym) przestrzegając instrukcji urządzenia. Zwrócić uwagę, aby nie uszkodzić filtra. Butelkę można zdezynfekować również we wrzącej wodzie.

Uwagi

Butelkę i wszystkie jej elementy sprawdzać przed każdym użyciem, smoczek rozciągać we wszystkich kierunkach. Wyrzucić przy pierwszych oznakach uszkodzenia lub osłabienia. Nie zostawiać smoczka do karmienia w miejscu nasłonecznionym lub gorącym oraz w środkach dezynfekujących („roztwór sterylizacyjny”) na czas dłuższy od zalecanego, ponieważ może to spowodować osłabienie smoczka.

Sprawdzić czy pokarm nie przecieka spod nakrętki. Soki owocowe lub herbatki, mogą pozostawiać na butelce/smoczku osad lub przebarwienia, co nie zmienia jej właściwości. Ze względu na bezpieczeństwo, higienę oraz zwiększone zapotrzebowanie na pokarm stale rosnącego niemowlęcia, zaleca się wymianę smoczka co 2 miesiące. Zachować szczególną ostrożność podczas ogrzewania w kuchence mikrofalowej. Zawsze zamieszać ogrzewany pokarm w celu równego rozkładu temperatury i przed podaniem sprawdzić temperaturę. Jeśli podgrzewa się pokarm w kuchence mikrofalowej należy pamiętać, że butelka musi być otwarta.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl