CARBO VP węgiel aktywowany kapsułki x 20 szt.

Kod produktu: 33287
Ocena: 0 (Ilość ocen: 1)

Węgiel leczniczy stosuje się w biegunkach i zatruciach pokarmowych

Producent: VALEANT
Cena: 10,18 zł 10.18
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki twarde

Opakowanie

1 op. 20 kapsułek

Skład

1 kapsułka zawiera 150mg węgla leczniczego oraz substancje pomocnicze.

Wskazania

Sproszkowany węgiel leczniczy, leczy zatrucia pokarmowe, biegunki, polecany pomocniczo w przypadku wzdęć, zatrucia substancjami chemicznymi i lekami.

Sposób użycia

Dzieci powyżej 1 roku życia w przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi podaje się zwykle jednorazowo 10 do 20 kapsułek. Dla dzieci poniżej 6. roku życia należy wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat w lżejszych zatruciach pokarmowych objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej podaje się doustnie 4 do 6 kapsułek kilka razy na dobę, aż do ustąpienia objawów. W cięższych przypadkach biegunki zawartość torebki wsypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę do ustąpienia objawów (3 lub 4 razy). W przypadku zatruć chemicznych i w zatruciach lekami przyjąć niezwłocznie 10 kapsułek węgla, popijać wodą, a następnie powtórzyć tą dawkę kilkakrotnie. Natychmiast zawiadomić lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. W cięższych zatruciach podaje się jednorazowo 4g do 10g wegla aktywnego (zawartość 20 do 50 kapsułek w postaci zawiesiny w wodzie. Zawiesinę można podawać sondą żołądkową podczas płukania żołądka.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (1)

14 lutego 2020

Mój must have w apteczce. Tani i skuteczny.Polecam

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl