Calcium SANDOZ forte 500mg tabletki musujące 20szt

Kod produktu: 1457
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Zapobieganie niedoborom wapnia i ich leczenie

Cena: 15,02 zł 15.02
quantity szt.

Opis

producent

Sandoz

Postać leku:

Tabletki

Opakowanie:

20 tabletek musujących

Skład:

Jedna tabletka musująca zawiera: 2,94 g laktoglukonianu wapniowego 0,30 g węglanu wapniowego, co odpowiada 500 mg wapnia możliwego do zjonizowania 1,0 g wodorowęglanu sodowego (274 mg sodu) 0,868 g cukru 0,022 g soli sodowej sacharyny.

Działanie:

Wapń jest niezbędnym pierwiastkiem, potrzebnym do utrzymania równowagi elektrolitowej w ustroju i do właściwego funkcjonowania licznych mechanizmów regulacyjnych. Calcium-Sandoz w postaci tabletek musujących zawiera znaczną ilość łatwo rozpuszczalnych i możliwych do zjonizowania soli wapnia, co zapewnia dostarczenie ustrojowi właściwej ilości wapnia podanej w postaci smacznego napoju. Około 30 % zjonizowanego wapnia zostaje wchłonięte z przewodu pokarmowego. Ta postać leku może być stosowana w profilaktyce i leczeniu ostrych i przewlekłych stanów niedoboru wapnia, a także w leczeniu różnych postaci zaburzeń przemiany materii w kościach.

Wskazania:

Osteoporoza różnego pochodzenia (po menopauzie, w starości, po kortykosterydach, po resekcji żołądka lub unieruchomieniu), często w połączeniu z leczeniem uzupełniającym. Zapobieganie demineralizacji kości przed lub po menopauzie. Krzywica i osteomalacja, jako uzupełnienie leczenia podstawowego. Tężyczka utajona. Zwiększone zaopatrzenie na wapń u ciężarnych i karmiących piersią kobiet oraz dzieci w okresie wzrostu. Stany alergiczne (leczenie wspomagające).

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na lek, hiperkalcemia (np. wywołana przez nadczynność przytarczyc, przedawkowanie witaminy D, nowotwory przebiegające z ogniskowym odwapnieniem kości, jak: plazmocytoma, przerzuty do kości), ciężka hiperkalciuria, ciężka niewydolność nerek.

Dawkowanie:

Dzieci: 1 tabletka musująca raz lub dwa razy na dobę (równoważność 500-1000 mg wapnia). Dorośli: 1 tabletka raz, dwa lub trzy razy na dobę (równoważność 500-1500 mg wapnia). Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody (około 200 ml) i wypić bezpośrednio po rozpuszczeniu. Lek Calcium Sandoz Forte można przyjmować niezależnie od posiłków.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl