Cardiopirin 75mg  tabletki dojelitowe  60szt.

Cardiopirin 75mg tabletki dojelitowe 60szt.

Kod produktu: 34956
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek hamuje agregację płytek krwi

Producent: PHARMASWISS
Cena: 5,50 zł 5.50
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki dojelitowe

Opakowanie

1 op. 60 tabletek

Skład

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (75mg) Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy; otoczka tabletki: kwas metakrylowy i etylu akrylany kopolimer (1:1), polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk.

Działanie

Cardiopirin zawiera substancję czynną kwas acetylosalicylowy, który trwale hamuje agregację płytek krwi, co ma istotne znaczenie w przeciwdziałaniu powstawania zakrzepów. Działanie to ustępuje wraz z uwalnianiem nowo wytworzonych przez szpik płytek krwi. Po pojedynczej dawce leku działanie utrzymuje się 4 - 7 dni. W większych dawkach kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek polesany jest w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.

Sposób użycia

Dorośli: zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego: 75 – 150 mg raz na dobę, zapobieganie udarom mózgu: 75-300 mg raz na dobę, zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym u pacjentów ze stabilną lub niestabilną dławicą piersiową75 – 150 mg, zapobieganie tworzeniu się zakrzepów po niektórych zabiegach chirurgicznych serca: 75-150 mg raz na dobę.

Przeciwwskazania:

Kwasy acetylosalicylowego nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, chyba że został przepisany przez lekarza.- jeśli pacjent jest uczulony na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku; - u pacjentów ze skazą krwotoczną; - w chorobie wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; - w ostatnim trymestrze ciąży; - u pacjentów z występującymi wcześniej napadami astmy oskrzelowej, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); - jeśli pacjent ma podawany metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. - u dzieci w wieku do 12 lat ze względu na zagrożenie wystąpienia zespołu Reye'a.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl