Cepan krem 35g

Kod produktu: 549
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zapobiega powstawaniu blizn.

Producent: UNIA
Cena: 16,48 zł 16.48
quantity szt.

Opis

Producent:

UNIA

Postać:

Krem

Opakowanie:

Tubka 35 g

Skład:

Wyciąg z cebuli 20 g, wciąg z rumianku 5 g, sól sodowa heparyny 5000 j.m., alantoina 1 g oraz substancje pomocnicze: mieszanina laurylosiarczanu sodu i alkoholu cetylostearylowego, parafina ciekła, wazelina biała, emulgator monoglicerydowy monostearynian glicerolu glicerol, 4- hydroksybenzoesan metylu, 4- hydroksybenzoesan propylu, woda oczyszczona

Działanie:

Krem Cepan powoduje uelastycznienie blizny, jej spłaszczenie i zblednięcie. Zastosowanie preparatu odpowiednio wcześnie zapobiega powstawaniu blizn. Alantoina, heparyna oraz wyciągi roślinne wpływają na metabolizm tkanki łącznej, ograniczają nadmierny wzrost ziarniny i zapobiegają tworzeniu się przerosłych blizn. Składniki te wzmagają pęcznienie, zmiękczenie i rozluźnienie tkanki bliznowatej, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu. Zmywalne wodą podłoże kremu sprzyja przenikaniu substancji czynnych w głąb blizny. Krem przyśpiesza regenerację tkanki zmniejszając stopień reakcji zapalnej, a także znosi uczucie napięcia i świądu.

Wskazania:

Preparat należy stosować po całkowitym wyleczeniu rany. Zewnętrznie na skórę, do miejscowego leczenia blizn i bliznowców po oparzeniach i zabiegach chirurgicznych oraz do leczenia przykurczy. Może być również stosowany do leczenia blizn powiek uważając by preparat nie dostał się do oczu, a także do blizn po czyrakach, owrzodzeniach i trądziku.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek składnik podłoża.

Ostrzeżenia:

Preparat stosuje się po całkowitym wyleczeniu rany. W przypadku nadwrażliwości, lek należy odstawić i zasięgnąć porady lekarza. W razie przypadkowego połknięcia kremu należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza i zastosować leczenie objawowe. Produktu nie można stosować do oczu.

Dawkowanie:

Krem Cepan należy nakładać na bliznę cienką warstwą , lekko masując, 2-3 razy dziennie. Przy bliznach starych i stwardniałych oraz w przykurczach należy niewielką ilość kremu nałożyć na jałowy gazik i przyłożyć na bliznę, na 30-60 minut. W zależności od wieku blizny, leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Efekt leczenia zależy od regularnego stosowania preparatu. Leczenie należy rozpoczynać możliwie jak najwcześniej po pojawieniu się blizny. Stosowanie kremu pozwala często uniknąć ponownej operacji lub transplantacji.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl