CetAlergin Ten tabletki 0,01g 10 szt

Kod produktu: 20487
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwalergiczny

Producent: PHARMASWISS
Cena: 5,90 zł 5.90
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Producent:

PHARMASWISS

Postać

Tabletki

Opakowanie

10 szt

Skład

Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku. Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynain oraz wchodzące w skład otoczki Opadry Y-1-7000: hypromeloza, tytanu dwutlenek, makrogol.

Działanie

Cetyryzyna jest lekiem przeciwuczuleniowym, selektywnym antagonistą receptora histaminowego H1 (należy do grupy tzw. leków przeciwhistaminowych). Cetyryzyna stosowana w dawkach leczniczych hamuje wczesną i późną fazę reakcji alergicznej. Działanie lecznicze leku CetAlergin Ten w postaci tabletek powlekanych występuje po około pół godziny po zażyciu leku i utrzymuje się do 25 godzin.

Wskazania

CetAlergin łagodzi objawy nosa i oczu związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej. Zmniejsza katar, łzawienie oczu, kichanie, odczyny skórne. Lek wskazany jest w:

  • leczeniu przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej
  • leczeniu sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa
  • leczeniu alergicznego zapalenia spojówek
  • leczeniu przewlekłej idiopatycznej pokrzywki

Sposób stosowania

Lek stosuje się doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku to: Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 5 mg do 10 mg (1/2 do 1 tabletki powlekanej) raz na dobę. Leczenie cetyryzyną bez zalecenia lekarza nie powinno trwać dużej niż 10 dni.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ceytryzynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na hydroksyzynę czy pochodne piperazyny. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min). W ciąży po konsultacji z lekarzem. U niektórych pacjentów występuje senność.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl