Cetip 10mg tabletki 10 szt.

Kod produktu: 35915
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Preparat na katar sienny i inne choroby alergiczne

Producent: VITAMA
Cena: 6,90 zł 6.90
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 10 tabletek

Dawka

10mg

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: 10mg cetryzyny dichlorowodorku. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, talk, magnezu stearynian; otoczka: hydromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk i makrogol 6000.

Działanie

Lek o działaniu przeciwhistaminowym, łagodzi objawy kataru siennego i inne choroby alergiczne.

Wskazania

Dla osób z katarem siennym (sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa), występującymi przez cały rok alergiami, np. alergią na kurz lub sierść zwierząt (całoroczne alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa), a także z obrzękiem, zaczerwienieniem i swędzeniem skóry (pokrzywka).

Sposób użycia

Lek stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. Nie należy przyjmować więcej niż jedną tabletkę dziennie. Jeśli w ciągu kilku dni nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem.

dorośli i dzieci w wieku 12 lat i starsi: jedną tabletkę raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5mg (pół tabletki) dwa razy na dobę (pół tabletki rano i pół tabletki wieczorem) lub 10mg (jedna tabletka) raz na dobę zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeciwwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na cetyryzynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności nerek; jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów (dziedziczna nietolerancja galaktozy, niedobór laktozy (typu Lapp) lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy); jeśli pacjent ma problemy z zatrzymaniem moczu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli pacjent zauważy jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej, powinien przerwać przyjmowanie leku Cetip i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Do objawów reakcji alergicznej należą: trudność w oddychaniu, obrzęk twarzy, szyi, języka i gardła, lekarz oceni stopień nasilenia tych objawów i podejmie decyzję dotyczącą dalszego koniecznego postępowania.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl