Chlorchinaldin tabletki do ssania x 20 szt.

Kod produktu: 584
Ocena: 0

Chlorchinaldin działając przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, hamuje rozwój infekcji gardła.

Producent: PHARMA SWISS
Cena: 13,22 zł 13.22
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki do ssania

Dawka

2 mg

Opakowanie

20 tabletek

Skład

Substancją czynną leku jest chlorochinaldol (Chlorquinaldolum). Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg chlorochinaldolu oraz substancje pomocnicze: 364 mg sacharozy, kwas cytrynowy jednowodny, karmeloza sodowa, talk i magnezu stearynian.

Działanie

Chlorochinaldin VP zawiera chlorochinaldol. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwpierwotniakowe.

  • Chlorchinaldin poprzez działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze hamuje rozwój infekcji gardła, przez co zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnych objawów bólowych.
  • Chlorchinaldin działa przyczynowo - zwalcza najczęstsze przyczyny powodujące ból gardła oraz jego podrażnienie, w tym Streptococcus pyogenes, bakterię wywołującą nawet 90% przypadków ostrego zapalenia gardła i migdałków.
  • Chlorchinaldin zwalcza infekcje grzybiczne gardła występujące po antybiotykoterapii.
  • Chlorchinaldin ma postać małej tabletki, ma łagodny smak, zawiera mniejszą ilość cukru w stosunku do drażetek do ssania.

Wskazania

Do stosowania miejscowego w zakażeniach bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.

Sposób użycia

Co 1 – 2 godziny ssać 1 tabletkę.

Nie należy przekraczać 10 tabletek na dobę (dawka większa niż 20 mg chlorchinaldolu).Nie stosować leku przez długi okres, nie stosować w dawkach większych niż zalecane.

Nie rozgryzać tabletek i nie stosować podczas posiłku.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach stosowania leku Chlorchinaldin VP, należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

W zakażeniach bakteryjnych często konieczne jest zastosowanie odpowiedniego antybiotyku o działaniu ogólnoustrojowym. Wtedy Chlorchinaldin VP jest stosowany jedynie pomocniczo. Dlatego jeśli dolegliwości utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku Chlorchinaldin VP przez kilka dni, należy zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie.

Produkt zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku. Również ze względu na zawartość cukru tabletki do ssania Chlorchinaldin VP mogą wpływać szkodliwie na zęby.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać pastylki do ssania

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl