Clisma Lax Wlewka doodbytnicza (gotowa do użycia lewatywa) 133ml

Kod produktu: 38763
Ocena: 3.5 (Ilość ocen: 0)

Gotowy do użycia wyrób medyczny do wykonywania lewatywy. Szybko i skutecznie oczyszcza dolny odcinek jelita grubego. Odpowiedni przy zaparciach, przed badaniami diagnostycznymi czy porodem.

 

Producent: SOFAR
Cena: 10,86 zł 10.86
quantity szt.

Opis

Kategoria

Wyrób medyczny do jednorazowego użytku


Postać

Płyn


Opakowanie

Wlewka doodbytnicza 133ml


Skład

Diwodoroortofosforan sodu, wodoroortofosforan sodu, wodorotlenek sodu, benzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu, woda destylowana


Działanie

ClismaLax to szybki, bezpieczny i higieniczny sposób na oczyszczenie dolnego odcinka jelita grubego. Preparat jest gotowy do użycia i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów. Miękka plastikowa butelka zawiera roztwór fosforanu, anatomiczna kaniula doodbytnicza pokryta jest żelem lubrykacyjnym dla łatwiejszego wprowadzenia. Zabieg można w prosty sposób wykonać w domu lub w warunkach laboratoryjnych.

Działanie wypróżniające Clismalax wywołane jest przez hiperosmotyczny roztwór soli fosforanowych, stabilizowanych i buforowanych do pH 5,5. Po podaniu, roztwór pobiera wodę z otaczających tkanek, co dodatkowo zwiększa objętość jelita, powodując nacisk i potrzebę wypróżnienia. Proces przebiega łagodnie i jest zbliżony do fizjologicznego. Podstawowym celem lewatywy jest oczyszczenie dolnego odcinka jelita grubego.


Wskazania

Dorośli i dzieci od 3. roku życia, oczyszczenie jelita grubego, zaparcia, odpowiedni przed badaniem diagnostycznym, radiologicznym, urologicznym, ginekologicznym, kolonoskopowym, przed porodem, zaparcia


Sposób użycia

Osoby dorosłe, dzieci powyżej 12 lat - jedna butelka jednorazowo, zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku szczególnych potrzeb klinicznych, można podać kolejno dwie lub trzy butelki.

Dzieci w wieku 3-12 lat - pół butelki lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

--------------------------------

Produkt można stosować w temperaturze pokojowej lub po lekkim podgrzaniu ciepłą wodą (poprzez zanurzenie pojemnika w naczyniu z wodą lub umieszczeniu jej pod kranem). Dla lepszego efektu, zaleca się stosować Clismalax w pozycji leżącej (na lewym boku). Dla lepszego oczyszczenia jelita przed badaniami diagnostycznymi, należy przyjąć pozycję na czworaka na kilka minut, bezpośrednio po podaniu Clismalaxu.

  • Zdjąć nasadkę ochronną z kaniuli doodbytniczej
  • Chwycić butelkę i delikatnie wprowadzić kaniulę do odbytnicy w kierunku pępka, po czym wycisnąć ją do końca. U dzieci kaniulę wprowadzać do maksymalnie połowy jej długości.
  • Po wyciśnięciu płynu wyjąć kaniulę, umieścić ją w tym samym opakowaniu i wyrzucić
  • Pozostać w pozycji leżącej przez około 5 minut, do chwili odczucia potrzeby wypróżnienia
  • Nie ma potrzeby przetrzymywania lewatywy dłużej niż 5 minut. Nawet jeśli nie odczuwa się parcia na stolec należy podjąć próbę wypróżnienia, ponieważ podany roztwór powinien być wydalony w możliwie najkrótszym czasie.

Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat. Codzienne stosowanie preparatu w cela łagodzenia zaparć nie powinno przekraczać 7 dni, o ile lekarz zaleci inaczej.


Ostrzeżenia

Preparat stosować jedynie w razie konieczności. Nie stosować w przypadku nudności, wymiotów, bólów brzucha, niedrożności lub zwężenia jelit, krwawienia z odbytu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl