Clotrimazolum krem 20g GLAXO

Kod produktu: 13494
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Krem Clotrimazolum GSK

Przeznaczony do zwalczania stanów grzybiczych skóry rąk, stóp oraz pozostałych części ciała krem Clotrimazolum GSK zawiera w swoim składzie substancję czynną klotrimazol. Związek ten wykazuje działanie przeciwgrzybiczne, skutecznie zwalczając wszelkiego rodzaju drobnoustroje odpowiedzialne za grzybicę. Preparat może być stosowany do leczenia łupieżu pstrego oraz drożdżakowych zakażeń skóry i błon śluzowych.

Producent: GLAXO
Cena: 4,97 zł 4.97
quantity szt.

Opis

Postać:

Krem

Opakowanie:

Tubka 20 g

Skład:

Substancją czynną leku jest klotrymazol. 1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Ponadto lek zawiera: alkohol cetostearylowy, oktylododekanol, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, olbrot syntetyczny, alkohol benzylowy, wodę oczyszczoną.

Działanie:

Charakteryzuje się szerokim spektrum działania, hamując rozwój większości patogennych grzybów powodujących zakażenia skórne u ludzi. W małych stężeniach działa fungistatycznie, w dużych - grzybobójczo.Klotrymazol hamuje proces biosyntezy ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzybów. Powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu błony i zwiększenie jej przepuszczalności. W konsekwencji następuje uszkodzenie składników komórki grzybiczej i jej rozpad.

Wskazania:

Krem polecany w grzybicy skóry rąk i stop, tułowia, podudzi i nóg wywoływanych przez dermatofity, łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi) wywołanych przez drożdżaki (zakażenia takie zwane są także kandydozami).

Sposób użycia:

Lek do stosowania na skórę. Preparat nakładać 2-3 razy dziennie na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Po ustąpieniu ostrych objawów choroby preparat stosować jeszcze przez okres co najmniej miesiąca.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na klotrymazol lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie zaleca się stosować w okolicach oczu.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl